Wady i zalety internetowych sklepów meblowych

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że z roku na rok Polacy coraz chętniej kupują meble przez internet. Nic dziwnego. Bogaty asortyment, atrakcyjne ceny i dostawa pod wskazany adres to tylko kilka z korzyści, jakie oferuje sklep meblowy online. Dziś przedstawiamy wady i zalety internetowych sklepów meblowych.

Internetowy sklep meblowy – zalety

Zakupy przez internet sprawiły, że wielu sprzedawców musiało przenieść się do sieci. Dotyczy to niemalże każdej branży, w tym meblowej. I choć wciąż wiele osób woli udać się do punktu stacjonarnego, by obejrzeć modele, to zakup mebli przez internet cieszy się coraz większą popularnością. Do głównych zalet sklepu internetowego zaliczamy:

  • Niezwykle bogaty asortyment. W przeciwieństwie do punktów stacjonarnych sklepy internetowe nie mają ograniczonej powierzchni. W rezultacie oferują o wiele więcej modeli mebli, które sięgają nawet kilkadziesiąt tysięcy produktów!
  • Dostępność 24 godziny na dobę. W stacjonarnych punktach zakupów można dokonać tylko w wyznaczonych godzinach. Często koliduje to z godzinami pracy. Kupując online, masz dostęp do asortymentu sklepu przez 24 godziny i to 7 dni w tygodniu. Możesz złożyć zamówienie zarówno o 7 rano, jak i o 1 w nocy.
  • Oszczędność czasu. W internetowym sklepie masz dostęp do tysięcy modeli różnych producentów. A to wszystko w jednym miejscu. Nie musisz chodzić po kilku punktach meblowych, aby znaleźć wymarzone meble. Tym samym oszczędzasz sporo czasu.
  • Bezpieczna dostawa do drzwi. Praktycznie każdy sklep meblowy online ma podpisaną umowę z firmą kurierską lub transportową. Dzięki temu meble dostarczane są pod wskazany przez Ciebie adres. Nie musisz nigdzie jechać. Kurier przywiezie Ci je pod drzwi.
  • Atrakcyjne ceny. Sklepy internetowe nie płacą m.in. czynszu za wynajem lokalu. W efekcie mogą pozwolić sobie na niższe ceny. Wiele z nich oferuje również programy lojalnościowe.

Wady internetowych sklepów meblowych

Sklepy meblowe online mają zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Jednak znajdzie się również kilka wad. Zliczamy do nich przede wszystkim:

  • Brak możliwości zobaczenia mebli na żywo. Kupując online, masz tylko dostęp do zdjęć i opisu. Na tej podstawie decydujesz o ich zakupie. Może okazać się, że zdjęcie było robione przy nienaturalnym oświetleniu i na żywo odcień będzie się różnił od tego, prezentowanego na fotografiach.
  • Obawa przed wysłaniem innego modelu. Może zdarzyć się, że sklep meblowy pomyli zamówienie i wyśle meble w innym kolorze niż zamówione. W takiej sytuacji należy niezwłocznie skontaktować się z obsługą klienta i wyjaśnić pomyłkę.
  • Ryzyko trafienia na oszustów. Niestety w sieci nie brakuje osób, które oszukują. Sprzedają produkty, pobierają pieniądze, a towaru nie wysyłają.

Aby uniknąć przykrych sytuacji, kupuj produkty tylko w zaufanych sklepach meblowych. Zawsz sprawdź opinie o nich, a także recenzje. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące danego modelu, skontaktuj się ze sklepem, aby rozwiać wątpliwości. Pamiętaj również, że jeśli kupione meble nie spełnią twoich oczekiwań lub przyjdą w innym kolorze, to masz prawo je zwrócić bez podania przyczyny.

Jak zwrócić meble, kupione przez internet?

Jednym z głównych powodów rezygnacji z zakupu mebli w sklepie internetowym jest obawa związana z brakiem możliwości zwrotu zakupionych przedmiotów.  W praktyce okazuje się, że przedmiot, który kupisz online (tzw. umowa na odległość), możesz zwrócić. Reguluje to ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. W ustawie jest zapis, który pozwala na odstąpienie umowy zawartej na odległość bez podania konkretnej przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od jej zawarcia. Twoim obowiązkiem jest poinformowani sklepu meblowego o swojej decyzji. Zrobisz to poprzez specjalny formularz zwrotu. W ciągu kolejnych 14 dni musisz zwrócić meble, a sklep zwraca Ci pieniądze. Dzięki temu nie musisz się obawiać o ewentualny nieudany zakup. Warto dodać, że przepis ten nie dotyczy mebli kupionych na wymiar. Ich niestety nie możesz zwrócić. Reguluje to artykuł 38.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register