Wakacje na Dominikanie – co warto zobaczyć?

Wybierając się na zagraniczne wakacje warto na długo przed wyjazdem opracować sobie wstępny plan podróży. Mamy tutaj na myśli zagospodarowanie wolnego czasu, jakim będziemy dysponować na wakacjach. Jedziesz z zamiarem zażywania codziennych kąpieli słonecznych i nie w głowie Ci jakiekolwiek zwiedzanie? Możesz być pewien, że z czasem leżenie na plaży zacznie Cię męczyć i zapragniesz wybrać się na wycieczkę.

Dzisiaj przychodzimy z ciekawymi propozycjami spędzania wolnego czasu na Dominikanie. Wybierasz się na tę wyspę? Sprawdź, co nie powinno umknąć Twojej uwadze.

Piękne plaże i rajskie widoki

Możesz być pewien, że na Dominikanie zobaczysz takie krajobrazy, których nie sposób szukać w Polsce. Plaże wysypane piaskiem w idealnym odcieniu, otoczone błękitem morza i nieba. A wokół przyroda tak wyjątkowa, że żadna z dotychczas przeglądanych fotografii nie potrafiła oddać jej piękna. Warunki sprzyjające surfowaniu i uprawianiu innych sportów wodnych. Czego chcieć więcej?

W wolnej chwili dobrym pomysłem jest wyjazd do Santo Domingo, jednego z najstarszych miast zaraz po odkryciu Ameryki. Ciekawostką jest, że założył ją podobno sam brat Krzysztofa Kolumba. Co prawda jest to niewielka miejscowość i siłą rzeczą nie zobaczymy tam dziesiątek monumentalnych zabytków, jednak z całą pewnością poczujemy niesamowity klimat tego miejsca. Główną atrakcją Santo Domingo jest stara dzielnica kolonialna, która przed laty została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wszystkie zabudowania są charakterystyczne  dla Wysp Karaibskich.

Przechadzka po górach

Dominikana to idealne miejsce dla osób, które uwielbiają górskie spacery. W obrębie Kordylierów Centralnych znajduje się co najmniej kilka parków narodowych. Na terenie jednego z nich znajdziemy Pico Duarte, czyli najwyższy szczyt Karaibów i zarazem obu Ameryk. Możesz być pewien, że podczas wędrówki po tamtejszych górach na własne oczy zobaczysz wyjątkowe gatunki fauny i flory, które nie sposób obserwować podczas maszerowania po górach w Polsce. Papugi, sokoły, a nawet węże i gigantyczne pająki – tych gatunków nie możesz się bać, jeśli chcesz zdobyć karaibskie szczyty. Specjalizujesz się w sportach górskich? Kordyliery Centralne będą dla Ciebie prawdziwym rajem. Pamiętaj jednak o dobrym przygotowaniu, jako że spacery po górach mogą być bardzo niebezpieczne. Górskie szczyty kryją także mnóstwo rzek, którymi można spływać przy pomocy pontonów lub kajaków.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register