Wakacje w Elblągu. Biblioteka w Ogrodzie

Biblioteka Elbląska zaprasza najmłodszych z rodzicami/opiekunami do udziału w plenerowych wydarzeniach w ramach projektu „Biblioteka w ogrodzie”. W sierpniu i wrześniu na bibliotecznym dziedzińcu odbędą się spotkania z autorami ulubionych przez dzieci książek oraz spektakle teatralne. Zaczynamy 3 sierpnia przedstawieniem „Księżniczka Rosa i Klimek”. Wstęp wolny.

Najbliższe spotkania:
3 sierpnia, godz. 17.00 – spektakl „Księżniczka Rosa i Klimek” w wykonaniu Teatru „Katarynka” z Gdańska
„Księżniczka Rosa i Klimek” to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem. Spektakl jest interaktywny. Dzieci razem z aktorami śpiewają w czasie malowania magicznego obrazu, razem z księżniczką tańczą taniec radości, biorą udział w piosence finałowej.

5 sierpnia, godz. 17.00 – spotkanie z Zofią Stanecką, autorką wielu książek dla dzieci, m.in. cyklu „Basia” o rezolutnej dziewczynce w wieku przedszkolnym. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

Harmonogram kolejnych spotkań:
19.08 (środa), godz. 17.00 – spotkanie autorskie dla dzieci z Danielem de Latour
24.08 (poniedziałek), godz. 17.00 – spektakl „Morskie Opowieści”/ Teatr “Katarynka” z Gdańska
12.09 (sobota), godz. 12.00 –  spektakl „W Miejskiej Dżungli”/ Teatr “Katarynka” z Gdańska
19.09 (sobota), godz. 12.00 – spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Prosimy o przestrzeganie ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią SARS-CoV-2

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register