Wandale ciągle niszczą stacje napraw rowerów

Od dłuższego czasu na niektórych miejscach odpoczynku stworzonych dla rowerzystów można skorzystać także ze stacji naprawczych dla naszych jednośladów. Te przydane urządzenia umożliwiają w razie potrzeby wykonanie najpotrzebniejszych napraw, od regulacji do wymiany opon. W Elblągu na trasie Green Velo są trzy takie stacje, tj. przy ul. Stawidłowej, przy ul. Kościuszki oraz w Bażantarni.

Niestety w ostatnim czasie wszystkie stacje padły łupem wandali, którzy obcinają niektóre elementy wyposażenia. Już po raz czwarty niszczą nie tylko wspólne mienie, ale i uniemożliwiają rowerzystom przeprowadzenie koniecznych napraw.

Wandale zniszczyli także do tej pory: elementy oznakowania nowych szlaków miejskich, ławkę solarną mającą służyć do ładowania telefonów (na Bulwarze Zygmunta Augusta), dwa automaty do wydawania karmy dla ptaków w Parku Traugutta. Wszystkie zniszczenia zostały naprawione lub uzupełnione. Koszty napraw są niemałe, a pieniądze wydane na ich usunięcie można przeznaczyć na inne cele, służące mieszkańcom i turystom.

Elblążanie, prosimy Was o pomoc i reagowanie. Informujcie Policję lub Straż Miejską jeżeli widzicie przypadki dewastacji miejskiej infrastruktury!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register