Wandale dewastują świąteczne ozdoby w Elblągu

Wraz z pojawieniem się na elbląskich ulicach ekspozycji bożonarodzeniowych – świątecznych choinek, szopki, jak bumerang wraca temat wandalizmu i dewastacji.

Tylko na przestrzeni tygodnia strażnicy miejscy obsługujący monitoring miejski za pomocą kamer zaobserwowali 5 zdarzeń, w których ucierpiały: laski, śnieżynki i bombki choinkowe.

14 grudnia 2020r. grupka młodzieńców na Placu Dworcowym z impetem wskakiwała na choinkę, niszcząc zawieszone na niej bombki, którymi również rzucali o chodnik. Tego samego dnia na elbląskiej starówce trzy kobiety i mężczyzna kradli ozdoby z choinki – laski, śnieżynki. 16 grudnia 2020r. również na elbląskim Starym Mieście para – kobieta i mężczyzna, również kradli świąteczne ozdoby.

18 grudnia 2020r. trzech mężczyzn spożywało alkohol przed szopką bożonarodzeniową okazując brak szacunku symbolom Świąt Bożego Narodzenia. Natomiast 20 grudnia 2020r. kobieta chciała zrobić sobie zdjęcie bezpośrednio w stajence, jednak przechodząc przez płotek zabezpieczający upadła na niego.

Jak co roku przypominamy elblążanom, że nie warto niszczyć i być “gwiazdą” naszych kamer. W tym szczególnym okresie bądźmy życzliwi nie tylko dla siebie, ale również dla rzeczy które nas otaczają.

Straż Miejska w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register