Warszawski Dzień Zwierząt tuż,tuż..

Za trzy tygodnie, 21 maja na Polu Mokotowskim odbędzie się pierwszy Warszawski Dzień Zwierząt. Na uczestników tego wydarzenia czekają liczne atrakcje przygotowane specjalnie dla miłośników zwierząt – zarówno tych małych, jak i dużych.

To będzie niezwykłe wydarzenie dla sympatyków zwierząt. Wszyscy, którym los stołecznej fauny nie jest obojętny, spotkają się w przedostatnią sobotę maja, w godz. 13.00-22.00, na Polu Mokotowskim, by wspólnie świętować Warszawski Dzień Zwierząt.

Wydarzenie to łączy wymiar edukacyjny i rozrywkowy. W programie znalazły się bowiem zarówno porady specjalistów, jak i atrakcje dla najmłodszych.  Dzieci, jak i dorośli  będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

Skorzystać będzie można m.in. z porad behawiorystów, porad stomatologicznych i weterynaryjnych. Będzie można się także dowiedzieć jak przeprowadzić pierwszą pomoc u zwierząt. Szczególnym zainteresowaniem dorosłych uczestników wydarzenia mogą cieszyć się warsztaty „pies i dziecko” oraz prelekcje o relacjach człowiek-pies.

Warto również przyjść ze swoimi czworonogami. Przygotowany dla nich specjalny tor przeszkód do zabawy w agility, a także podjęta zostanie próba pobicia rekordu Polski w  liczbie psów jednocześnie podających łapę.

Całość wydarzenia poprowadzą konferansjerzy i miłośnicy zwierząt: Marzena Rogalska i Michał Olszański.

Głównym organizatorem  Warszawskiego Dnia Zwierząt jest Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, które do udziału zaprosiło również inne miejskie instytucje m.in. Lasy Miejskie-Warszawa, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie oraz Straż Miejską m.st. Warszawy z Ekopatrolem. Dlatego też podczas tego wydarzenia nie zabraknie informacji na temat przedstawicieli dzikiej fauny występującej w stolicy.

źródło:um.warszawa.pl, foto: screen z filmu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register