Warszawskie Syreny do muzyki J.M.Jarre’a (wideo)

Fantastyczne animacje oraz niesamowita muzyka Jean Michel Jarre’a tworzyła tegoroczny spektakl „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann.Premierowy pokaz w długi weekend 1-3 maja podziwiało blisko 55 tysięcy warszawiaków.

Stołeczna Estrada zadbała, by tegoroczna odsłona pokazów w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą była wyjątkowa. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i spektakularnych atrakcji Warszawy po raz kolejny nie zawiodła spragnionych wrażeń mieszkańców i gości stolicy. Na Podzamczu zjawiło się ponad 25 tysięcy widzów by podziwiać projekcje na gigantycznym ekranie wodnym wzbogacone o zapierające dech w piersiach efekty pirotechniczne.

Muzyczna oprawa tegorocznego sezonu pokazów została przygotowana przez światowej sławy mistrza elektronicznych brzmień. Jean Michel Jarre  specjalnie z myślą o Warszawie wybrał ze swojego repertuaru najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne kompozycje. Nad Wisłą usłyszeć można przekrój jego twórczości, od debiutanckiej płyty „Oxygene”, przez legendarne „Equinoxe” aż po ostatni album „Electronica Vol 1: The Time Machine”.

Moc muzyki Jean Michel Jarre’a można będzie poczuć nad Wisłą przez całe lato, we wszystkie kolejne piątki i soboty, aż do końca września. Wstęp wolny.

Warto również wspomnieć o specjalistach od programowania fontann i efektów, bez których Multimedialny Park Fontann by nie ruszył. To dzieło Łukasza Kamila Cisconia (OASE) i Basa Verstraelena (LIGHTLINE).

Kalendarz pokazów „Warszawskie syreny” w Multimedialnym Parku Fontann:
Kolejne weekendy do sierpnia: piątek-sobota, godz. 21.30
Weekendy wrześniowe: piątek-sobota, godz. 21

źródło: um.warszawa.pl, foto : screen  UM.waw.pl/R.Zawadzk

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register