Ważny wyrok w sprawie programu stypendiów dla lekarzy w Elblągu

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Michał Missan wiceprezydent miasta odnieśli się do rozstrzygnięcia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ws. miejskich stypendiów dla młodych lekarzy.

Przypomnijmy, że uchwałę w sprawie ustanowienia takich stypendiów unieważnił wojewoda.

– Podejmowaliśmy tę sprawę z myślą o sytuacji w służbie zdrowia. Rada Miejska przyjęła uchwałę o przyznaniu stypendiów dla młodych lekarzy z dyplomem, którzy zdecydują się pracować w Elblągu. Chcemy w ten sposób przyciągnąć absolwentów. Niestety wojewoda unieważnił tę uchwałę – wskazywał prezydent Wróblewski.

– Miasto złożyło skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na to unieważnienie i teraz Sąd wręcz zmiażdżył rozstrzygnięcie wojewody – wskazywał wiceprezydent Missan – Mamy nadzieję, że choć z opóźnieniem, to będziemy mogli tę uchwałę wcielić w życie, a wojewoda nie będzie odwoływał się do wyższej instancji – dodał Missan.

– Mieliśmy już zainteresowanych, zobaczymy co z tym będzie dalej – zaznaczył prezydent. 

W dniu 10 lutego br. na skutek naszej skargi, Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił w całości rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Warmińsko-Mazurskiego stwierdzające nieważność uchwały w sprawie określenia zasad przyznawania stypendium studentom kształcącym się w szkole wyższej na kierunku  lekarskim.

Wszelkie zarzuty podniesione przez Wojewodę, co do nieprawidłowości podjętej przez Radę Miejską w Elblągu uchwały, tj.: wysokość kwoty stypendium wynosząca 2.000,00 zł brutto miesięcznie, wymóg przyszłego zatrudnienia, kwestii utraty stypendium i ustalania odsetek od podlegających zwrotowi kwot stypendium, nie zostały uwzględnione przez Sąd, który uznał, że podjęta uchwała w żaden sposób nie narusza przepisów prawa.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register