Weekend w Elblągu. 13 kolizji i dwóch pijanych kierowców

W miniony weekend policjanci interweniowali 151 razy. Zatrzymano 2 osoby poszukiwane. 15 osób z podejmowanych interwencji przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość ponad 500 kierujących. Zatrzymano dwóch pijanych kierujących. W ciągu weekendu miało miejsce 13 kolizji drogowych.

W sobotę w miejscowości Tropy Elbląskie patrol ruchu drogowego zatrzymał 46-latka kierującego skuterem. Mężczyzna kierował mimo orzeczonego zakazu kierowania do lutego 2024 roku. Dodatkowo po zbadaniu go alkotestem okazało się że ma on 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Inny kierujący to 60-latek zatrzymany w Żurawcu. Kierował vw passatem mając 1,14 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Pierwszemu z mężczyzn grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie po pijanemu oraz nioestosowanie się do orzeczenia sądu. Drugi z mężczyzn odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register