Weekend w Elblągu. Jeden wypadek, kolizje i pijani kierowcy

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek drogowy oraz 8 kolizji. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

W miniony weekend policjanci prewencji interweniowali 129 razy. Na ulicach wylegitymowali 372 osoby. 13 z nich zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Nałożono 33 mandaty karne, 91 razy pouczano i skierowano do sądu 6 wniosków o ukaranie. 

Z kolei policjanci z ruchu drogowego prowadzili weekendowe działania „Bezpieczny rowerzysta i motocyklista”. Odnotowali 1 wypadek drogowy i 8 kolizji. Do wypadku doszło w piątek (9 września br.) na skrzyżowaniu dróg W526 i E7. Tam z drogi podporządkowanej 70-letni kierowca samochodu Kia Picanto wyjechał pod samochód ciężarowy Volvo.

W stanie ciężkim trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 69 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym jedno 50+).

Zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych. Policjanci nałożyli 92 mandaty, w 49 przypadkach pouczali. Funkcjonariusze przebadali na obecność alkoholu 383 kierujących. Wśród nich było 3 nietrzeźwych. Niechlubny rekordzista to kierujący rowerem. Został zatrzymany w Młynarach. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register