Weź dowód rejestracyjny auta i jedź…taniej autobusem

Za okazaniem aktualnego dowodu rejestracyjnego swojego samochodu jego właściciel będzie jechał komunikacją miejską za 1,40 zł. Tańsze bilety komunikacji miejskiej funkcjonują od 1 września 2018 r. Wchodzi pierwszy etap programu „Elblążanin Plus”.

Oprócz tańszych biletów komunikacji miejskiej dla elblążan jest również „bonus” dla posiadaczy samochodów. Jeśli tylko zdecydują się na jazdę komunikacją miejską i będą mieli przy sobie dowód rejestracyjny auta, mogą kupić bilet za 1,40 zł /poprzez EKM lub aplikację mobilną 1,15 zł/.

Od 1 września br. wprowadzone zostały dwa nowe imienne bilety okresowe dla uczniów i studentów szkół i uczelni zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Elbląg.

Jest to imienny bilet miesięczny w cenie 25 zł oraz imienny bilet semestralny w cenie 120 zł. Korzystanie z obu biletów będzie musiało zostać poprzedzone aktualizacją danych związanych z ulgą na imiennych EKM.

Przejazd jednorazowy nieprzekraczający 2 przystanków kosztuje 2,00 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy). Przejazd jednorazowy przekraczający 2 przystanki kosztuje 2,30 zł (normalny) i 1,15 zł (ulgowy). Przejazd przesiadkowy w ciągu 20 min. od wyjścia z pierwszego pojazdu kosztuje tylko 1 grosz.

Należy pamiętać, że wspomniane bilety promocyjne dotyczą jedynie strefy I (miejskiej) i aby z nich skorzystać  niezbędne jest każdorazowe przyłożenie EKM do kasownik po wejściu i przed wyjściem z pojazdu komunikacji miejskiej. Oprócz tego, w przypadku przesiadki – cena promocyjna (1 grosz) dotyczy jedynie posiadacza EKM – promocja nie będzie dotyczyła dodatkowych biletów (dla osób towarzyszących) wykupionych z jednej EKM.

Ceny następujących biletów zostały obniżone:

Imienny bilet miesięczny – nowa cena to: 80 zł (normalny) i  40 zł (ulgowy)

Imienny bilet miesięczny ważny tylko w dni robocze – nowa cena to: 75 zł (normalny)/ 37,50 zł (ulgowy)

Bilety przez aplikację mobilną  (strefa I – miejska),  przejazd jednorazowy – nowa cena to:  2,30 zł (normalny)/ 1,15 zł (ulgowy)

Bilet jednogodzinny u prowadzącego pojazd (strefa I – miejska) – nowa cena to: 3,00 zł (normalny)/ 1,50 zł (ulgowy)

Uwaga! Zmianie nie ulegają ceny papierowych biletów jednorazowych, a także bilety ważne w strefie II (podmiejskiej).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register