Wezwał pogotowie i zaatakował ratowników medycznych!

Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi Morąga, który po wezwaniu karetki pogotowia zaatakował jednego z ratowników, a następnie groził niosącym mu pomoc osobom. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (18.11.2017) około godz. 05:00. Załoga karetki pogotowia otrzymała informację o mężczyźnie, który źle się poczuł i potrzebował pomocy lekarskiej. Podczas przejazdu do szpitala 33-latek zachowywał się agresywnie. Na miejscu zaczął szarpać ratowników, a jednego z nich uderzył pięścią w twarz i zaczął dusić.

Funkcjonariusze obezwładnili go i wezwali na miejsce patrol policji. Podczas pobytu w szpitalu podejrzany groził śmiercią zarówno ratownikom medycznym jak pomagającemu mu lekarzowi.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz kierowania gróźb karalnych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register