Wiadomo, kiedy zacznie się “prostowanie zakrętów” na trasie do Jegłownika

GDDKiA w Olsztynie podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo – Elbląg. Wykonawcą zadania została firma Europrojekt Gdańsk, która na realizację prac ma 29 miesięcy. Wartość umowy to 5,6 mln zł.

Zamówienie obejmuje wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla: rozbudowy DK22 na odcinku Fiszewo – Jegłownik o długości ok. 5 km, rozbudowy DK22 na odcinku Jegłownik – Elbląg o długości ok. 3,5 km.

Umowa obejmuje również wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy Jegłownika w ciągu DK22.

Droga na odcinkach Fiszewo – Jegłownik i Jegłownik – Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, który pełni funkcję wału przeciwpowodziowego. Przebieg obwodnicy Jegłownika zostanie ustalony na podstawie dokumentacji STEŚ-R.

Planowany termin realizacji rozbudowy odcinków Fiszewo – Jegłownik i Jegłownik – Elbląg to lata 2024-26, natomiast realizacja obwodnicy Jegłownika w systemie “projektuj i buduj” przewidziana jest na lata 2024-28.

Podstawowym celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego odcinka drogi krajowej i poprawa warunków ruchu zarówno dla ruchu tranzytowego jak i lokalnego. Poprawie ulegnie również bezpieczeństwo pieszych dzięki budowie chodników i zatok autobusowych.

Realizacja inwestycji pozwoli na dostosowanie DK22 do nośności 11,5 tony na oś i poprawę geometrii drogi.

źródło: GDDKiA Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register