Wiadukt otwarty. Zatorze w końcu połączone z miastem /zdjęcia/

Na ten dzień mieszkańcy Zatorza czekali długie lata, słysząc przy każdych wyborach obietnicę budowy wiaduktu. W końcu się doczekali. Ta dzielnica została właśnie połączona nowoczesnym wiaduktem z centrum Elbląga.

– Ważny i historyczny dzień dla miasta, a przede wszystkim dla mieszkańców dzielnicy Zatorze. Po wielu latach obietnic i oczekiwań oddany został do użytku wiadukt łączący tę dzielnicę z centrum Elbląga. Koniec więc z uciążliwym staniem przed szlabanem, szczególnie w sytuacjach zagrożenia zdrowia czy życia – mówił prezydent Witold Wróblewski.

Ja dodaje prezydent, inwestycja kosztowała prawie 35 mln zł, z czego 15 mln pozyskano z funduszy unijnych i ministerialnych.

– Bardzo serdecznie dziękuję projektantom, wykonawcom, inżynierom kontraktu i pracownikom Urzędu, którzy przyczynili się do realizacji tej jakże ważnej inwestycji. Dziękuję też Zatorzanom za cierpliwość. Jednocześnie przepraszam za wszelkie niedogodności, które musieli Państwo znosić podczas budowy. Mam jednak nadzieję, że bezkolizyjny przejazd je wynagrodzi – dodał Witold Wróblewski. – Bardzo się cieszę, że tak wielu mieszkańców przyszło dziś na otwarcie. Państwa obecność i tak wiele miłych słów, które usłyszałem utwierdzają mnie w przekonaniu – wbrew krytyce, że było warto. Zatorze w końcu stało się integralną częścią miasta i zasługuje na dalszy rozwój.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register