Wielkanoc. Jeden wypadek śmiertelny na drogach regionu

Mniejszy ruch na drogach, wynikający m.in. z tego, że mieszkańcy zastosowali się do zaleceń służb i ograniczyli w tym roku swoją aktywność podczas świąt, spowodował również mniejszą liczbę zdarzeń drogowych. Niestety wśród nich doszło jednak do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nie zabrakło też bezmyślnych nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili kilkadziesiąt naruszeń zasad kwarantanny oraz kilkaset wykroczeń związanych z zachowywaniem się w miejscach publicznych.

Od kilku tygodniu wskutek wprowadzonych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa  obserwujemy zmniejszony ruch samochodów na naszych drogach. Ma to także wpływ na mniejszą liczbę zdarzeń drogowych, co obserwują m.in. pełniący niezmiennie służbę policjanci drogówki.

W ubiegłym roku w okresie Wielkanocy (w dniach 19-22.04.2019r.) policjanci na drogach Warmii i Mazur pracowali na miejscu 11 wypadków, w których 2 osoby, a 14 zostało rannych. Ponadto byli wzywani do 155 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 48 nietrzeźwych kierujących.

W tym roku (w dniach 10-13.04.2020r.) w okresie świąt doszło do 7 wypadków, w których niestety 1 osoba zginęła, a 6 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 67 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili 20 nietrzeźwych kierujących.

W całym minionym tygodniu (06-12.04.2020) policjanci wielokrotnie interweniowali też wobec kierowców rażąco łamiących przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 37 kierowcom, za tzw. „50+”, czyli przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. W 12 tych przypadkach były to wyniki kontroli, podjętych przez policjantów z Grupy SPEED).

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło wypadku drogowego doszło w sobotę (11.04.2020) na trasie Piotraszewo – Praslity. Tam około godz. 17:00 kierujący osobowym hyundaiem 53-latek stracił panowanie nas autem i uderzył nim w przydrożne drzewo. Mężczyzna niestety zginął na miejscu. Wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia są wyjaśniane.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register