Wikingowie rozbili namioty w Elblągu /zdjęcia/

To już dziesiąty raz w naszym mieście odbywa się zlot miłośników i odtwórców życia we wczesnym średniowieczu. Ponownie na Wyspie Spichrzów pojawili się Wikingowie, Bałtowie oraz Słowianie.

To z pewnością ciekawe wydarzenie, które nadal nie może w naszym mieście uzyskać odpowiedniej rangi i oprawy. Szkoda, ponieważ w szerszym wymiarze, przy większym nakładzie środków oraz promocji mogłoby przyciągać do Elbląga rzesze turystów.

Na festiwal zawitali  też goście specjalni – legendarny w wikińskim świecie JARMERYK i jego załoga, na dwóch drakkarach, najpiękniejszych obecnie  w Polsce replikach statków, jakie w X w. pływały po wodach w rejonie dzisiejszego Elbląga.

Dla odwiedzających organizatorzy przygotowali wiele ciekawych gier i zabaw historycznych. Odbędą się pokazy walk wojów. Będzie można podszkolić się u wikingów w wiosłowaniu i udać z nimi w krótki rejs drakkarem po rzece Elbląg, w tym łodzią „Świętosławą” (najpiękniejszą i najstarszą w Polsce) i „Morąg” 18-metrową (najdłuższą w kraju).

Ponadto każdego dnia, o wyznaczonych godzinach, będzie można pospacerować po obozowisku w towarzystwie przewodnika – archeologa, który wprowadzi swoich słuchaczy w tajemniczy świat dawnych kultur Słowian, Prusów i Wikingów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register