Wiktoria Gabis z Elbląga wicemistrzem Polski

Wiktoria Gabis z klubu WKS Flota Elbląg została wicemistrzem Polski w strzelectwie sportowym. Srebrny medal wywalczyła w konkurencji karabin sportowy.

W dniach 27-30 września odbyły się w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Reprezentująca klub WKS Flota Elbląg 15 letnia Wiktoria Gabis zdobyła srebrny medal w konkurencji karabin sportowy leżąc, która rozgrywana jest na dystansie 50 metrów.

Podczas tych samych zawodów Wiktoria zdobyła również 9 miejsce w karabinie pneumatycznym a dwa tygodnie wcześniej, w trakcie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, wywalczyła dwa brązowe medale w konkurencjach karabinowych.

Jestem dumny z mojej zawodniczki, cieszę się, że mamy w Elblągu wicemistrza Polski – mówi trener Wiktorii Jerzy Domeracki. Mam nadzieję, że talent i dalsza praca pozwolą jej na odnoszenie jeszcze większych sukcesów – dodaje.

W trakcie zakończonych właśnie Mistrzostw Polski dobry rezultat uzyskał również 14 letni Mateusz Stalmirski, który wywalczył 10 miejsce w karabinie pneumatycznym. Mateusz w klubie jest od półtora roku, to młody zawodnik, który przykłada się do treningów i bardzo dobrze rokuje – mówi Jerzy Domeracki. Liczę na jego kolejne występy – dodaje.

Klub WKS Flota Elbląg czeka na kolejne dzieci i młodzież, która chciałaby spróbować swoich sił ćwicząc pod okiem trenerów i pasjonatów strzelectwa i zdobywać kolejne medale dla naszego miasta.