Windy dla niepełnosprawnych przejdą remont

Kolejne platformy dźwigowe przy kładkach dla pieszych przejdą remont. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie takich prac.

Do remontu wytypowano platformy dźwigowe dla osób niepełnosprawnych przy kładkach dla pieszych na ulicach Rzymowskiego i Marynarskiej (przy Cybernetyki i Postępu), Ostrobramskiej przy „Promenadzie” oraz 5 kładkach nad ul. Sobieskiego (przy Truskawieckiej, Kostrzewskiego, Radosnej, Czarnomorskiej i Limanowskiego).

W przypadku kładek na ul. Rzymowskiego i Marynarskiej prace będą polegały na demontażu istniejących urządzeń (wraz z demontażem szyb, aparatury sterowej, hydrauliki, monitoringu, elektroniki), zabezpieczeniu antykorozyjnym konstrukcji szybu wraz z wymianą skorodowanych paneli, wymianie obudowy maszynowni i przystosowanie jej do pracy w warunkach zewnętrznych oraz wykonaniu wentylacji mechanicznej w szybie i w maszynowni. Ważnym elementem będzie też wymiana drzwi na wzmocnione i ścianki w kabinie. Na pozostałych kładkach wymienione zostaną drzwi (na wzmocnione) oraz maszynownia platform.

Planowane roboty to prace konserwacyjne i remontowe. Wymiana platform na bardziej funkcjonalne windy wiązałaby się ze znacznie większymi kosztami oraz koniecznością przeprojektowania i przebudowy kładek. Wyremontowane platformy będą spełniać wszelkie normy, niezbędne aby służyć osobom z niepełnosprawnościami.

Termin składania ofert upływa 11 lipca o godz. 10.00. Wykonawca będzie miał czas na zrealizowanie zadania do 15 grudnia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register