Wiosną na Bielanach ruszy budowa nowego osiedla domków jednorodzinnych

Dzielnica Bielany, to w ostatnich latach najprężniej rozbudowująca się dzielnica mieszkaniowa Elbląga. Bardzo dynamicznie rozwija się szczególnie wschodnia część Bielan, w której do tej pory powstała zabudowa wielorodzinna oraz z każdym rokiem powiększa się zabudowa jednorodzinna. Dopełnieniem tej drugiej będzie nowe osiedle domków jednorodzinnych przy ul. Kowieńskiej, którego budowa rozpocznie się wiosną tego roku.

Osiedle Kowieńska, bo tak nazywać się będzie to miejsce, składać się będzie z 24 domków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Osiedle wybuduje znany już w Elblągu, m.in. z realizacji Osiedla Sadowa deweloper Włodzimierz Powązka. Osiedle Kowieńska, do którego dojazd prowadził będzie od ul. Nowogródzkiej, tworzyć będzie 12 podwójnych budynków wyposażonych m.in. w system inteligentnego sterowania domem FIBARO (pozwala m.in. na zdalne zarządzanie centralnym ogrzewaniem i oszczędność energii).

Każdy z nich składał się będzie z dwóch kondygnacji i posiadał 127 m2 powierzchni mieszkalnej. Domy posiadać będą szeroki na 3,5 metra garaż połączony z kotłownią o wielkości 24 m2. Niewątpliwą zaletą osiedla będą obszerne podjazdy o szerokości 12,5 m, na których przed domem zmieści się nawet 5 aut. Do każdego domu przynależeć będzie działka o powierzchni ok. 370 m2. Domy na Osiedlu Kowieńska posiadać będą dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej, miejskiej sieci ciepłowniczej i kanalizacyjnej.

Deweloper przygotował ciekawe rozkłady wnętrz, które obejrzeć można na stronie inwestycji www.osiedlekowienska.net Całe przedsięwzięcie realizowane będzie w standardzie deweloperskim plus (wykonanie ponadstandardowych elementów wykończenia domu).

– Budowa pierwszych domów na Osiedlu Kowieńska rozpocznie się w maju 2018 r. Obecnie trwają ostatnie prace projektowe i lada chwila wystąpimy do ratusza z wnioskiem o pozwolenie na budowę osiedla. Budowa jednego domu potrwa maksymalnie 14 miesięcy. Oznacza, że pierwsze domki powinniśmy oddać lokatorom w połowie 2019 r. – zapowiada deweloper Włodzimierz Powązka.

Zainteresowani zamieszkaniem na Osiedlu Kowieńska mogą już dokonywać rezerwacji na wybrane przez siebie domki.

1 DCIM101MEDIADJI_0437.JPG 3 5 6 7

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register