Witold Wróblewski powalczy o prezydenturę Elbląga

Urzędujący prezydent Elbląga, Witold Wróblewski potwierdził, że będzie walczył o reelekcję w jesiennych wyborach samorządowych. Zgromadził wokół siebie liczny honorowy komitet złożony z polityków, działaczy społecznych oraz sportowców.

To nie było żadne zaskoczenie a raczej wyczekiwanie na potwierdzenie jeszcze nieoficjalnej informacji. Witold Wróblewski, startując z własnego komitetu wyborczego wyborców, popierany również przez SLD, będzie walczył o kolejną kadencją prezydenta miasta. Wiadomo, że w jesiennych wyborach zmierzy się z Jerzym Wilkiem (PiS-Zjednoczona Prawica) oraz Michałem Missanem (Koalicja Obywatelska).

Na razie innych kontrkandydatów na elbląskim politycznym horyzoncie nie widać i niewiele zapowiada, że takowi się jeszcze pojawią.

Jak informuje portel.pl, obecnego prezydenta popiera Komitet Honorowy, w skład którego wchodzą: były dyrektor Browaru w Elblągu Roman Korzeniowski, Witold Gintowt-Dziewałtowski, były prezydent Elbląga, poseł i senator; Tadeusz Chmielewski, były wiceprezydent Elbląga, działacz „Solidarności”; Danuta Janczuk, przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich, Ryszard Kalinowski, działacz „Solidarności”, przedsiębiorca; Jerzy Kuczyński, redaktor sportowy; Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, szef miejskich struktur SLD; Paweł Olechnowicz, prezes ABB Zamech, Alstom i Grupy Lotos; Gerard Przybylski, szef ZNM; Florian Romanowski, prezes OPEGIEKA, Agnieszka Banaś, trener kajakarstwa oraz Marta Witkowska, kajakarka.

Jak powiedział prezydent Witold Wróblewski, wielu elblążan ocenia jego kadencję pozytywnie. Dlatego obecny włodarz kandyduje, aby kontynuować swoje działania dla miasta.

Witold Wróblewski dodał, że szanuje i docenia swoich kontrkandydatów. Ma również nadzieję, że kampania wyborcza będzie toczyła się na zasadach merytorycznej debaty o problemach miasta. Z dala od ogólnopolskiej polityki. Unikał jednocześnie jasnej oceny swoich szans w wyborach. Stwierdził, że to zweryfikuje głosowanie 21 października br.

2 komentarze

 • Albert Pierrepoint Reply

  21 sierpnia 2018 at 08:37

  Ale tam czerwono i nie chodzi tylko o wystrój.

 • Onki Reply

  21 sierpnia 2018 at 23:25

  Panie Wróblewski czy to prawda, że pod naciskiem Mirona Sycza, polityka PO i negacjonisty wołyńskiego oraz
  środowisk ukraińskich, miał zwrócić się pan do wojewody warmińsko-mazurskiego z wnioskiem o uchylenie uchwały Rady Miasta Elbląga ws. Ronda Obrońców Birczy.
  Źródło informacji poniżej:
  https://kresy.pl/wydarzenia/naciski-na-wojewode-ws-ronda-obroncow-birczy-w-elblagu

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register