“Wnuczek” w akcji. Oszukał elblążankę na 25 tys. zł

Policjanci ujawniają zapis monitoringu z mężczyzną, który odebrał pieniądze od pokrzywdzonej elblążanki. Kobieta została oszukana metodą “na wnuczka”. Funkcjonariusze proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny.

Zdarzenie miało miejsce 14 marca 2022 r. w Elblągu. Do starszej pani zadzwonił zapłakany mężczyzna podający się za jej wnuczka. Opowiedział niewiarygodną historię, w której miał być sprawcą wypadku. Całe zdarzenie miało mieć miejsce w Gdańsku, a potrącona rzekomo przez samochód ciężarna kobieta miała urodzić martwe dziecko. Dla uwiarygodnienia historii jeden oszust przekazał słuchawkę drugiemu, który podał się za policjanta. Ten fałszywy funkcjonariusz powiedział kobiecie żeby wypłaciła z banku pieniądze i spakowała kosztowności. Wszystko w celu “załatwienia” sprawy. Pokrzywdzona nie zweryfikowała informacji u prawdziwego wnuczka i uwierzyła oszustom. Przekazała “kurierowi” 15 tys. zł oraz biżuterię o wartości 10 tys. zł.

Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który może mieć związek z przestępstwem. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. Jeżeli ktoś  go rozpoznaje proszony jest o kontakt pod nr tel.: 47 734 16 31, 47 734 16 41 lub 112. informację można przekazać anonimowo na adres: policja@elblag.ol.policja.gov.pl.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami. Policja nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Jeżeli taka propozycja się pojawi, jest to oszustwo.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register