“Wnuczka” oszukała prawie 90-letnią elblążankę. Kobieta straciła 7 tys. zł

Pewna 89-latka z Elbląga przekazała oszustom kwotę 7 tysięcy złotych. Oszuści żądali prawie 30 tysięcy. Kobieta co prawda słyszała o tym rodzaju oszustwa, jednak myślała, że jej wnuczka naprawdę ma kłopoty. Mimo protestów męża przekazała nieznanemu mężczyźnie kopertę z pieniędzmi.

O tym jak bardzo na emocje starszej osoby oddziałuje odebranie telefonu z prośbą o pomoc  przekonała się prawie 90-letnia elblążanka. To do niej na numer stacjonarnego telefonu zadzwoniła nieznana kobieta i płaczącym głosem oznajmiła, że miała wypadek samochodowy. Starsza pani była przekonana, że rozmawia ze swoją wnuczką. Pomimo obecnego w domu męża kobiety, który twierdził „że to na pewno jest oszustwo” starsza pani spakowała kwotę 7 tysięcy złotych  do koperty. Chwilę później przekazała kopertę nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł do ich mieszkania.

Pokrzywdzona kobieta słyszała o tym rodzaju oszustwa. Jednak uznała, że wnuczce naprawdę dzieje się krzywda.

Pamiętajmy o tym, aby ze starszymi osobami, którymi się opiekujemy wypracować pewien sposób działania na taką sytuację. Czasem wystarczy z innego telefonu skontaktować się z bliską osobą i potwierdzić czy naprawdę potrzebuje pomocy. Weryfikujmy, sprawdzajmy czy osoba, z którą rozmawiamy to naprawdę nasz bliski.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu    

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register