Woda opada ale służby nadal czuwają

Prezydent Elbląga wprowadził na terenie miasta stan pogotowia przeciwpowodziowego. Stan wody w rzece Elbląg stopniowo opada. Jednak służby ratownicze cały czas są w stanie gotowości.

O godz. 8.00 odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiona została sytuacja powodziowa w mieście oraz dotychczasowe działania podjęte przez służby.

– Najbardziej newralgiczna sytuacja jest na Bulwarze Zygmunta Augusta. Już wczoraj zanim woda w rzece Elbląg osiągnęła stan alarmowy w najniższym punkcie, czyli przy moście ustawione zostały rękawy przeciwpowodziowe. Rano ustawione zostały także szandory w ściance szczelnej między mostem a kempingiem – relacjonował Tomasz Świniarski kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Z uwagi na sukcesywny wzrost poziomu wody w rzece Elbląg (638 cm na godz. 9.00) zapadła również decyzja o ustawieniu kolejnych rękawów przeciwpowodziowych. Zostały one rozłożone wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta – w kierunku budynku Prokuratury Okręgowej.

Poziom wody na godz. 10.00 wynosił – 638 cm, na godz. 11.00  – 636 cm.

 

1 komentarz

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register