Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego został powołany

Krzysztof Chojnacki otrzymał z rąk Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery powołanie na Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego. Zastąpił na tym stanowisku Jerzego Kacaka. W spotkaniu udział wziął również Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz Wicewojewoda Artur Standowicz.

Krzysztof Chojnacki jest absolwentem Zarządzania Finansami w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu (licencjat) oraz Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej (magister). Doświadczenie zawodowe zdobywał przede wszystkim w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji w Radomiu. Przez ponad siedem lat pracy przeszedł drogę od specjalisty, przez kierownika po zastępcę dyrektora do spraw komunikacji. Udziela sie również w samorządzie.

Podstawowym zadaniem Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego jest wykrywanie i eliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu transportu drogowego. Inspekcją kieruje Główny Inspektor Transportu Drogowego jako centralny organ administracji rządowej. Zadania na poziomie wojewódzkim realizuje Wojewoda działający za pośrednictwem Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.

 

źródło: mazowieckie.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register