Wojsko na ulicach Elbląga. Żołnierzy o obecność prosił prezydent

Dziś na ulicach Starego Miasta pojawili się żołnierze oraz ciężki sprzęt wojskowy. Żołnierze pojawili się na Starówce w związku z prośbą prezydenta Witolda Wróblewskiego. Co będzie się działo?

Dziś na Starym Mieście żołnierze 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej ćwiczyli przed jutrzejszą uroczystością z okazji Święta Wojska Polskiego. Po wielu latach wreszcie wojewódzkie obchody wróciły do Elbląga, siedziby dowództwa 16. dywizji.

– Biorąc pod uwagę , jak wielu elblążan związanych jest z wojskiem, jak w wielu rodzinach są żołnierze to jest to dla nas ważna uroczystość. Dziękuję Panu Wojewodzie Arturowi Chojeckiemu za przychylność dla mojej prośby i decyzję o miejscu tegorocznych uroczystości właśnie w Elblągu. Elbląg nierozerwalnie związany jest z wojskiem, za rok obchodzić będziemy setną rocznicę powstania 16 PDZ. Jej dowództwo od lat 50-tych znajduje się w Elblągu – informuje prezydent Witold Wróblewski. –  Jutro wielu żołnierzy otrzyma awanse, odznaczenia i wyróżnienia. Już dziś serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów i spokojnej służby. Dla mieszkańców ,wspólnie z dowódcą 16 PDZ gen. dyw. Markiem Sokołowskim, przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będzie dużo sprzętu wojskowego, pokazy i wystawy, defilada i wspaniała wojskowa grochówka.

Uroczystości rozpoczynają się o godz. 13.00 Mszą Świętą w intencji żołnierzy i pracowników wojska, odprawioną w Katedrze św. Mikołaja, o tej samie porze rozpocznie się Elbląski Festyn Militarny na Starym Mieście.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register