Wolumetria twarzy – na czym polega i komu się przydaje

Sky Clinic jest wiodącą, niezależną, wielokrotnie nagradzaną kliniką medycyny estetycznej w Polsce i Europie. Oferujemy najnowsze, innowacyjne zabiegi niechirurgiczne na twarz i ciało, aby leczyć zarówno mężczyzn jak i kobiety. Specjalizujemy się w miękkim, subtelnym, naturalnym odmładzaniu twarzy i procedurach konturowania ciała, w tym zabiegach utraty tłuszczu, aby ponownie konturować i redefiniować ciało. Oferujemy również wyłącznie wypełniacze niechirurgiczne o złotym standardzie oraz najwyższej jakości wyroby medyczne, aby zapewnić naszym pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności.

Kiedy modelowanie konturów twarzy jest niezbędne?

Utrata objętości twarzy może spowodować, że młoda, pełna twarz stanie się starsza i szczupła. Pulchne policzki widoczne u młodych ludzi nie zawsze są wynikiem przyrostu masy ciała, ale raczej reprezentują jędrną, gładką twarz, która nie doświadczyła jeszcze żadnych problemów ze zdrowiem tkanek miękkich.

Wraz z utratą tłuszczu skóra twarzy może zwiotczeć i stracić elastyczność. Mogą pojawić się zmarszczki, ponieważ tkanka miękka pod oczami kurczy się. Utrata objętości twarzy może sprawić, że osoby wyglądają na starsze, ale istnieje wiele sposobów zwalczania przyczyn leżących u podstaw tego stanu – na przykład zmniejszonej produkcji kolagenu.

Co powoduje utratę tkanki tłuszczowej na twarzy?

Pełna i okrągła twarz może zacząć tracić objętość, sprawiając wrażenie zapadniętej i szkieletowej z wielu powodów. Naturalne starzenie się twarzy, utrata wagi, zmiany hormonalne, ekspozycja na promieniowanie UV, palenie tytoniu, urazy i pewne schorzenia wymagające stosowania specyficznych leków, które powodują utratę objętości, przyczyniają się do utraty tłuszczu w rejonie twarzy.

Brak kolagenu sprawia, że twarz wydaje się starsza. Rolą kolagenu jest zapewnienie struktury podtrzymującej skórę, co skutkuje puszystą, jędrną skórą. Z wiekiem, wraz z ubytkiem kolagenu, zmniejsza się również elastyczność skóry twarzy. Gdy z wiekiem tłuszcz na twarzy zmniejsza się i przesuwa, brak kolagenu i tłuszczu może sprawić, że twarz będzie wyglądać starzej.

Dawniej równomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa wokół oczu, policzków, czoła, skroni i ust kurczy się, co powoduje utratę objętości twarzy. Okrągłe policzki zapadają się w dół, powodując zagłębienie pod oczami. Usta z wiekiem tracą swoją pulchność i wydają się cieńsze.

Z czasem tłuszcz może gromadzić się w miejscach, gdzie wcześniej skóra była napięta, np. w dolnej szczęce. Gdy tłuszcz na twarzy odkłada się w dolnej części twarzy, może to powodować nieestetyczne podgardle w postaci obwisłej skóry zwisającej po obu stronach szczęki i szyi.

Zmarszczki są wynikiem codziennych, powtarzających się skurczów mięśni twarzy. Utrata tłuszczu na twarzy i wynikający z tego spadek aktywności mięśni twarzy powoduje powstawanie głębokich zmarszczek i fałdów. To, w połączeniu z redukcją kolagenu, który daje grubą, elastyczną skórę, może skutkować niepożądanym wyglądem i starzeniem się twarzy.

Utrzymanie zdrowej wagi może mieć ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia. Jednak odchudzanie lub stosowanie ekstremalnych diet może sprawić, że naturalnie szczupła twarz wyda się jeszcze szczuplejsza. Kiedy niewielka ilość naturalnego tłuszczu jest zabrana z już cienkiej twarzy w wyniku ekstremalnego reżimu diety, wynik może być zużyty wygląd oprócz innych problemów zdrowotnych.

Popraw zarys twarzy z użyciem kwasu hialuronowego

Gdy osoba traci dużo na wadze w krótkim czasie, skóra na jej twarzy może również stracić objętość. Gdy organizm nie potrafi dostosować się do nowych konturów ciała, nadmiar skóry na szyi i policzkach może pozostać zwisający po szybkiej utracie wagi. Utrata wagi jest zazwyczaj pozytywnym doświadczeniem dla osoby z nadwagą, ale zbyt duża utrata tłuszczu w obrębie twarzy może spowodować przedwczesne starzenie się skóry.

Jeśli ktoś spędza dużo czasu na słońcu, biega na długich dystansach i wygląda jak maratończyk, ma “twarz biegacza”. Chociaż ten nawyk może pomóc biegaczom w utrzymaniu zdrowej wagi i oczyszczeniu umysłu, może również skutkować opłakanym wyglądem twarzy, zwłaszcza u osób po 40. roku życia, które tracą tak dużo tłuszczu z twarzy, że kończą z poparzoną słońcem, kościstą twarzą.

Biegacze a modelowanie policzków…

Chociaż najbardziej znanymi ofiarami utraty objętości twarzy w wyniku forsownych ćwiczeń są biegacze na świeżym powietrzu, osoby, które często wykonują długodystansowe ćwiczenia sercowo-naczyniowe na siłowni również mogą być narażone na “twarz z siłowni”. Szczupła twarz jest wynikiem wykonywania ćwiczeń, które topią tłuszcz na całym ciele, w tym na twarzy. Intensywny trening w celu spalenia tłuszczu pokrywającego brzuch i uda może również powodować utratę objętości twarzy.

Cofając szkody, jakie słońce i promienie UV mogą wyrządzić na twarzy, ludzie zwykle skupiają się na ciemnych plamach, zmarszczkach i ryzyku raka skóry. Promienie UV przenikają przez naskórek i przyspieszają rozpad elastyny i kolagenu, powodując utratę objętości twarzy. Z drugiej strony, do utraty objętości twarzy przyczynia się ekspozycja na promienie UV. Elastyna i kolagen to dwa ważne składniki skóry, które ulegają zmniejszeniu w wyniku działania promieni UV.

Kiedy uszkadzają się głębokie warstwy skóry…

Fotony UVB i UVA to podstawowe składniki promieniowania słonecznego. Promienie słoneczne UV mogą uszkadzać DNA, jak również powodować uszkodzenia skóry i starzenie się twarzy. Promienie UV mogą również przenikać przez skórę i docierać do skóry właściwej. W rezultacie elastyna gromadzi się nieprawidłowo, co prowadzi do powstawania “blizn słonecznych”, w których kolagen jest nieprawidłowo rozkładany. Te blizny słoneczne to nieuporządkowane grudki kolagenu, które powodują, że skóra wygląda na postarzoną w wyniku uszkodzeń słonecznych.

Uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny wywołane promieniowaniem UV mogą być również spowodowane przez inne źródła, takie jak kryte kabiny do opalania. Oparzona słońcem skóra znajduje się zazwyczaj w tych częściach ciała, które są najbardziej narażone na działanie promieniowania UV, takich jak twarz, ramiona i klatka piersiowa.

Masz dość owalu twarzy?

Tłuszcz pojawia się na twarzy i ciele w wyniku działania estrogenu, żeńskiego hormonu, który kontroluje ilość i jakość tłuszczu. Poziom hormonu estrogenu spada wraz z wiekiem kobiety, powodując zmniejszenie ilości tłuszczu. Utrata tłuszczu może spowodować zwiotczenie skóry twarzy.

Popraw rysy twarzy

Z wiekiem zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej na twarzy i masa kostna twarzy, co przyczynia się do tego, że środkowa część twarzy wygląda jakby się zapadła. Ponadto, w pewnym stopniu może dojść do degeneracji mięśni twarzy, co skutkuje osłabieniem wyglądu.

U pacjentów w wieku 70-80 lat częściej występują bardziej drastyczne zmiany, takie jak utrata tkanki kostnej w środkowej części twarzy i w okolicy nosa.

Kiedy uwydatnienie kości policzkowych?

Utrata objętości twarzy może być poważna, gdy jest spowodowana stanem chorobowym lub lekami. W przypadku utraty tkanki tłuszczowej pod skórą twarzy, twarz może wydawać się płaska lub wypukła.

HIV i choroby tkanki łącznej mogą powodować przerzedzenie twarzy, jeśli masz nieznaną utratę objętości twarzy. Lekarz może zdiagnozować toczeń, tarczyca, układ odpornościowy, reumatoidalne zapalenie stawów, lub inne problemy, które powodują utratę tłuszczu na twarzy.

Na zdrowie skóry twarzy i ogólną strukturę skóry znaczący wpływ mają istotne i szkodliwe skutki stosowania nikotyny. Poziom witaminy C u osób palących jest znacznie niższy niż u osób niepalących. Witamina C ma kluczowe znaczenie dla utrzymania miękkiej, elastycznej i mocnej skóry, a także dla obniżenia napięcia mięśni oraz ilości kolagenu i elastyny. Palenie może negatywnie wpływać na liczne elementy ochronne witaminy C, które utrzymują skórę zdrową, elastyczną i mocną, co skutkuje obwisłą skórą i starszym wyglądem. Jednak osoby przewlekle palące, które rzuciły palenie, mogą zwiększyć poziom witaminy C, a tym samym zwiększyć zdolność do tworzenia nowego kolagenu i zdolność do gojenia się ran.

Stres zmniejsza objętość policzków

Według badań stres może powodować przedwczesne starzenie się twarzy. Przyczynia się do problemów z sercem i wysokim ciśnieniem krwi, oprócz innych problemów zdrowotnych, które objawiają się na twarzy danej osoby. Z wysokim poziomem kortyzolu i uczuciem “walki lub lotu”, starzejemy się szybciej. Oprócz ćwiczeń, pomocne jest przeciwdziałanie reakcji stresowej za pomocą przeciwlękowych technik relaksacyjnych.

Co to są poduszki tłuszczowe policzkowe i malarne?

Wielkość i położenie policzkowych i malarycznych poduszeczek tłuszczowych może mieć duży wpływ na objętość twarzy. Te poduszeczki tłuszczowe występują w policzkach, a ich wielkość i położenie wpływa na objętość twarzy.

Modelowanie konturów twarzy

Gdy poduszka tłuszczowa tylna opada, powoduje to, że fałdy nosowo-wargowe stają się bardziej widoczne. Z powodu grawitacji poduszka tłuszczowa stopniowo przesuwa się w dół wraz z upływem lat. Ten ruch powoduje powstawanie fałd nosowo-wargowych i sprawia, że oczy wyglądają na puste. Jest to główna przyczyna starzenia się twarzy.

Zabieg wolumetrii twarzy polega zastrzykach?

Pacjenci korzystają z zastrzyków skórnych w przestrzeń policzkową, która znajduje się po obu stronach twarzy w dolnej części policzka. Zastrzyki dermalne utrzymują się do 24 miesięcy, a substancja diety wiąże się zazwyczaj z większym stopniem akceptacji.

W momencie, gdy poduszki tłuszczowe twarzy są wyczerpane, zastrzyki wypełniaczy dermalnych powinny być podawane z pewnym zrozumieniem. Głębokie zrozumienie anatomii twarzy i zachowania się wypełniacza dermalnego z poduszkami tłuszczowymi wygeneruje najlepsze rezultaty estetyczne.

Leczenie utraty objętości twarzy preparatami na bazie kwasu hialuronowego

Kiedy straciłeś objętość w twarzy, istnieje wiele sposobów, aby pomóc odwrócić starzenie się twarzy. Możesz zdecydować się na nieinwazyjne zabiegi lub procedury chirurgii plastycznej, które pomogą Ci cofnąć zegar do bardziej objętościowego wyglądu, lub możesz zmienić swoją dietę i wyeliminować szkodliwe nawyki związane z ekspozycją na promieniowanie UV.

Ponieważ utratę objętości twarzy można leczyć na różne sposoby, niezależnie od tego, czy dysponujesz skromnym budżetem, czy wolisz małoinwazyjne terapie lub zabiegi chirurgiczne, istnieją metody wygładzania i zwiększania objętości na całej twarzy.

Kwas hialuronowy – to działa!

W przypadku utraty objętości ust, zastrzyki z wypełniaczy skórnych mogą zapewnić poprawę. Można również zastosować zastrzyki z toksyny botulinowej o niskiej dawce. Oprócz uzupełnienia ubytków w tkance i kości, uzupełnienia stomatologiczne mogą również poprawić wygląd ust.

Pacjenci, którzy nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom w celu rozwiązania problemu utraty objętości twarzy, mają do dyspozycji kilka nieinwazyjnych opcji, w tym wypełniacze skórne.

Wypełnienie kwasem hialuronowym

Najważniejszym zabiegiem medycznym w przypadku utraty objętości są wypełniacze skórne. Najpopularniejsze z nich składają się z kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie substancja, której przypisuje się zapewnienie elastyczności skóry w wyniku zdolności do zatrzymywania wody. Po usieciowaniu w laboratorium, co w niektórych przypadkach wydłuża czas działania do ponad 24 miesięcy, są one wstrzykiwane ostrożnie i mogą być stosowane w celu zwiększenia objętości obszarów twarzy, które utraciły objętość.

Jak przywrócić właściwy kształt twarzy?

Sculptra®, substancja oparta na kwasie polimlekowym, jest jednym z najbardziej znanych stymulatorów kolagenu. Sculptra® jest stosowana w celu zwiększenia objętości ust, wypełnienia linii śmiechu i poprawy głębokich fałdów nosowo-wargowych.

Radiesse, wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa ilość kolagenu, może być stosowany w leczeniu głębokich zmarszczek twarzy, fałdów nosowo-wargowych i grzbietów dłoni. Wypełniacze mogą być stosowane w celu zwiększenia objętości w różnych rejonach twarzy.

Możliwe jest zapobieganie starzeniu się twarzy w wyniku utraty objętości.

Najlepszym sposobem radzenia sobie ze starzeniem się twarzy jest zapobieganie jego wystąpieniu w pierwszej kolejności. Nadmierna ilość ekspozycji na promieniowanie UV może postarzyć Twoją skórę, jak wynika z badań. Aby zachować pulchniejszą i zdrowszą skórę, unikaj słońca i trzymaj się z dala od łóżek opalających. Unikanie słońca i trzymanie się z dala od łóżek do opalania może zabezpieczyć Cię przed szkodliwymi promieniami UV.

Unikaj szkodliwego spektrum promieniowania UVA jeśli chcesz utrzymać efekty wolumetrii twarzy

Najlepszym sposobem na utrzymanie twarzy wyglądającej młodziej jest praktykowanie ochrony przeciwsłonecznej. Unikaj szkodliwego spektrum promieniowania UVA, stosując filtry przeciwsłoneczne z ochroną UVA i UVB oraz kapelusze z szerokim rondem.

Palenie nie tylko uszkadza płuca, ale także upośledza zdolność skóry do gojenia się.

Zrównoważona dieta i styl życia mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej wagi i poprawić wygląd twarzy. Jeśli więzadła twarzy są stale rozciągane w wyniku przybierania i tracenia na wadze poprzez diety awaryjne, stają się osłabione. To sprawia, że ludzie wyglądają starzej z powodu utraty objętości twarzy i zmniejszonej elastyczności. Istnieje wiele różnych nawyków żywieniowych i stylów życia, które mogą przyczynić się do zmian w wyglądzie tkanki tłuszczowej na twarzy w czasie, w tym ilość, sposób i rodzaj ćwiczeń, w które dana osoba się angażuje.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register