WOŚP gra w Elblągu. Szpital podsumowuje pomoc

W całym Elblągu chyba nikt nie może być bardziej wdzięczny Wielkiej Orkiestrze, niż Wojewódzki Szpital Zespolony. Działa tu jedyny w mieście Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, i to właśnie tu na ten wyjątkowy oddział trafiło gros sprzętu medycznego ofiarowanego przez WOŚP elbląskim placówkom ochrony zdrowia.

– Bezcenne dary od Fundacji WOŚP, jakie otrzymujemy nieprzerwanie od 20 lat, pomogły nam uratować zdrowie, a w wielu przypadkach nawet życie kilku tysięcy noworodków i wcześniaków – podkreśla ordynator OITN lek. Barbara Chomik.

Podarowany szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu sprzęt to m.in. karetka noworodkowa i inkubatory do transportu noworodków. To ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Dary WOŚP trafiły także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to prawie 3,5 mln zł.

Dlatego z wdzięczności za otrzymane dary, ale także ze zwykłej potrzeby serca, szpital wojewódzki gra z orkiestrą nieprzerwanie od ponad 20 lat.

– W tym roku w działania zaangażowało się prawie 30 wolontariuszy, wśród nich: przedstawiciele dyrekcji, lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji a także nasi młodzi przyjaciele z elbląskich szkół – mówi szpitalna koordynatorka Wielkiego Grania Danuta Stanicka. – Każdej z tych osób bardzo serdecznie dziękujemy!

W sobotę, 13 stycznia w Centrum Handlowego „Ogrody”, gdzie, obok udziału w loterii na rzecz WOŚP, będzie można m.in. zobaczyć nową karetkę noworodkową, ofiarowaną szpitalowi przez fundację Jurka Owsiak jesienią 2018 roku oraz sprawdzić, jak działa inkubator dla noworodków. Zapraszamy także na pokaz zumby w wykonaniu grupy prowadzonej przez naszą pielęgniarkę Iwonę Anuszek ( godz. 15.40).

W niedzielę, 14 stycznia wolontariusze kwestować będą na terenie szpitala. Zaś wieczorem na elbląskiej Starówce, jak co roku, szpital przekaże wolontariuszom WOŚP ogromny tort.

Program WOŚP w Elblągu

14:00 – 20:00     Licytacje

14:20 – 15:00    Konrad Pałasz

15:00 – 16:00    Blind Box

16:00 – 17:00    Młodzieżowy Dom Kultury

17:00 – 18:00    Paweł Marchel

18:00 – 19:00    Tomasz Steńczyk z zespołem

19:00 – 19:45    Baranovski / The Voice of Poland

19:45 – 20:00    Wystąpienia

20:00 – 20:10    ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Więcej informacji na stronie: https://www.wosp-elblag.pl/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register