Wpadł diler. Miał znaczne ilości narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko 400 gramów amfetaminy, marihuanę oraz tabletki ecstasy. Śledczy będą wnioskować do sądu o areszt dla zatrzymanego. Wcześniej był karany, między innymi za kradzieże i włamania.

Kryminalni z Elbląga od jakiegoś czasu pracowali nad sprawą wprowadzania i sprzedaży środków odurzających na terenie miasta. Na podstawie własnych ustaleń i zebranych dowodów policjanci zatrzymali 27-letniego elblążanina w jego mieszkaniu w centrum miasta. Podczas przeszukania, funkcjonariusze zabezpieczyli należące do zatrzymanego 392,69 gramów amfetaminy, 0,27 grama marihuany oraz dwie tabletki ecstasy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wcześniej był karany, między innymi za kradzieże i włamania.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwoli prokuratorowi na złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie zatrzymanej.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register