Wpadł włamywacz. Przyznał się do pięciu takich czynów

Policjanci zatrzymali 27-latka, który przyznał się do dokonania 5 włamań. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Mężczyzna włamał się m.in. do jednego z budynków przy ul. Komeńskiego skąd ukradł pieniądze.

Policjanci zajmujący się sprawą jednego z włamań wytypowali do niego pewnego 27-latka, okazało się jednak, że mężczyzna ma na swoim koncie nie tylko jedno włamanie. Sprawca działał za każdym razem w podobny sposób. Wypychając okno i dostając się do wnętrza budynku. Sposób ten połączył kilka włamań.

Gdy policjanci zatrzymali 27-latka ten był przekonany, że chodzi o jeszcze inne włamanie. Miało ono miejsce w czasie wakacji w 2018 roku. Mężczyzna opowiedział o jego szczegółach tego czynu. To jednak nie był koniec. Okazało się, że ma on na koncie jeszcze 4 inne czyny w tym włamanie do sklepu spożywczego, włamanie do parkomatu, do jednego z budynków przy ul. Komeńskiego oraz do hurtowni.

Zebrany w sprawach materiał trafi teraz do sądu. 27-latek odpowie za kradzieże z włamaniem. Kodeks Karny przewiduje za taki czyn karę do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register