Wpadli do sklepu z nożem. Wynieśli skrzynkę piwa

Policjanci zatrzymali 33-latka, który trzymanym w ręce nożem zastraszył ekspedientkę sklepu i zabrał z niego… skrzynkę piwa. Mężczyzna przez sąd został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozpoczęła się w sobotę. Do jednego ze sklepów spożywczych przyszedł mężczyzna który chciał oddać butelki po piwie – ekspedientka odmówiła przyjęcia. Wtedy mężczyzna rozzłoszczony odgrażał się, że zaraz przyjdzie tu jego kolega i „zrobi w tym sklepie porządek”. I kolega przyszedł… awanturował się, wyzywał i poszedł. Po chwili wrócił w bluzie z kapturem uzbrojony w nóż. Zastraszył ekspedientkę i zabrał ze sklepu skrzynkę piwa.

Policjanci kryminalni zatrzymali go na drugi dzień po tym zdarzeniu. 33-latek był już wcześniej notowany i odbywał karę pozbawienia wolności. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz ponownie stanie przed sądem. Może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Czas do rozprawy spędzi w tymczasowym areszcie.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register