Wpadli złodzieje. Zdradziły ich…ślady na świeżym śniegu

Padający w nocy śnieg nie był sprzymierzeńcem dla dwóch 17-latków. Mężczyźni wybrali się w nocy na teren ogrodów działkowych choć sami działkowcami nie byli. Gdy otworzyli już kilka altanek i zabrali z nich ich zdaniem wartościowe przedmioty, zaczęli iść w stronę ulicy Warszawskiej. Nie wiedzieli jednak, że po ich śladach podążają policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o włamaniach. Ich drogi zbiegły się 3 kilometry dalej przy ul. Wybrzeże Gdańskie…

Sytuacja miała miejsce około godziny 23.00 przy ul. Skrzydlatej. Tam policjanci przyjechali odpowiadając na zgłoszenie o dwóch podejrzanych osobach przebywających na terenie ogrodów działkowych.

Okazało się wtedy że dwie osoby otworzyły kilka altanek i kradnąc z nich narzędzia ogrodnicze, młotki, siekiery, silnik do podkaszarki oraz konsolę do gier. Padający śnieg nie był sprzymierzeńcem włamywaczy. Policjanci ruszyli za sprawcami właśnie po śladach pozostawionych w śniegu i tak po około 3 kilometrach ich drogi się zeszły. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17-lat. W torbach, które mieli przy sobie znajdowały się skradzione z altanek przedmioty.

Teraz wrócą one do prawowitych właścicieli a sami sprawcy resztę tak rozpoczętej nocy spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1 komentarz

  • Jancia Reply

    17 stycznia 2018 at 18:46

    Zasrane gowniarze uczyc sie nie chce i pracowac tez nie. Jednak jak byla Komuna to tego nie bylo,mieli przymus nauki albo pracy.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register