Wraca obowiązkowa służba wojskowa. Kto trafi do armii?

Obowiązkowa służba wojskowa wraca. To już raczej przesądzone jak powiedziała rzecznik PiS-u, poseł Elżbieta Witek. Polska wstaje z kolan? – informuje portal wrealu24.pl

Europa jest w stanie skrajnej agonii, brak urodzeń, anarchia i morderstwa na ulicach najważniejszych europejskich miast. Islam przejmuje praktycznie cały zachód. Czy jest na to rada?

Wcześniej rządy PO-PSL zlikwidowały powszechny pobór, by całkowicie rozbroić Polaków i pozostawić ją na łasce setek generałów, którzy jedyne co robią to pobierają sowite apanaże.

„Obowiązkowa służba będzie obowiązywać roczniki +1998. Młodzi po badaniach, jeśli się nie uczą będą kierowani do koszar. Powołanie trafi nawet do rezerwistów oraz osób u których dawniej przyznano grupę „D” – powiedziała Witek.

Obowiązkowa służba wojskowa została zawieszona pięć lat temu i zastąpiona armią zawodową a jej odwieszenie budzi sporo kontrowersji.

Wielu ekspertów sądzi, że powrót obowiązkowej służby poprawi sytuacje Polski jeśli chodzi o rozwój osobisty mężczyzn. Obronność naszego kraju spadła tak bardzo, że w razie konfliktu zbrojnego naszego kraju będą bronić ludzie starsi.

„Polskie siły zbrojne są do naprawy albo rozbudowania. Musimy mieć armię obronną. Nie jesteśmy państwem, które zamierza kogokolwiek atakować, ale musimy mieć obronę. Mamy bardzo długie granice. Tego wojska do obrony granic mamy naprawdę mało. Nie ma tego poboru, który jeszcze kilka lat temu był. Dzisiaj jest podobno ponad 30 tysięcy młodych ludzi, którzy sami chcą się szkolić. Musieliśmy powrócić do obowiązkowego poboru” – powiedziała rzeczniczka PiS-u.

źródło: realnapolska.pl

 

21 komentarzy

 • janusz Reply

  29 sierpnia 2017 at 15:11

  1998 rocznik ma przechlapane niestety dobrze ze my starsi jestesmy nie załapiemy si eniech mlodzi sie szkola najszczescie jak dostałem wezwanie na badania wojskowe juz słuzby wojskowej nie było 🙂

 • WON! Reply

  30 sierpnia 2017 at 11:18

  Dawać te dziewice w rurkach,ulizanych lalusiów,bohaterów w pięciu na jednego na szmatę,rejony,taktykę…..kociarstwo ostro docenić!

 • Mistrzu Reply

  30 sierpnia 2017 at 19:15

  Jeśli ktos przebywa za granicą kilka lat ma dobrą prace, dom, to przeciez nie zostawi wszystkie i wróci do Polski do wojska smieszne.

  • Ktoś Reply

   1 września 2017 at 01:18

   A czytać ze zrozumieniem i liczyć w szkole nauczyli?? Roczniki +1998 .

   • Prezes Reply

    6 listopada 2017 at 19:36

    Wydaje mi się że Mistrzu Dobrze przeczytał .
    Przeniesionych do rezerwy też to niby zahaczy .

 • Joszi Reply

  30 sierpnia 2017 at 22:46

  No i dobrze ☺

  • 123 Reply

   1 września 2017 at 07:07

   W jaki sposób mieliby go ścigać za granicą?

 • Edyta Reply

  31 sierpnia 2017 at 08:45

  Bardzo dobrze.Mój starszy syn akurat felernie trafiĺ bo Zniesiono wtedy Pobór do Wojska-wyjechał więc do Anglii.Zawsze źałował źe zniesiono wtedy wojsko.To mądra decyzja Rządu.Polska w ogóle kaźde państwo musi mieć ARMIĘ i szkolić młodzieńcòw.To popieram

 • Andrzej Reply

  2 września 2017 at 00:46

  Obowiązkowa służba wojskowa to debilizm. Niech do wojska idą ci co chcą. Zrobię wszystko by nie trafić do tego piekła

 • Kosmopolita Reply

  2 września 2017 at 23:53

  Bez sensu, to prawie jak dyktatura.
  Jestem jedną z osób, które mają się na to załapać, robię rok przerwy żeby zarobić na studia i co? Mam tracić rok na służbę w kraju, do którego nie jestem przywiązany?
  Tym bardziej, że Polska nigdy nie będzie krajem, którego armia będzie miała decydujący wpływ na jakikolwiek konflikt.
  Żenada i ograniczenie praw człowieka, ot co!

 • GHekkad Reply

  16 września 2017 at 19:43

  “Wcześniej rządy PO-PSL zlikwidowały powszechny pobór, by całkowicie rozbroić Polaków”

  To czemu wciąż nie rodzimy się z prawem do zakupu broni? Dalej będziemy rozbrojeni więc totalny bezsens tu widzę.

 • Travis Reply

  18 września 2017 at 19:56

  A ja to pierdole, nigdy nie będę walczyć o jakiś kraj. Być dumnym że jest się polakiem to jakby być dumnym że jesteś się potencjalną osobą chorą na raka

 • Wiktor Reply

  20 września 2017 at 22:06

  Obowiązek szkolny, płacenie podatków i płacenie alimentów to też żenada i ograniczenie praw człowieka?

 • Mietek Reply

  23 października 2017 at 05:51

  Śmieszni jesteście. Nie wiem po co żyjecie. Jak nie chcecie do wojska to oznacza tylko waszej niskiej samoocenie i nie macie odwagi tam iść.

 • fds Reply

  23 października 2017 at 15:22

  ale smieszne hahaha

 • fds Reply

  23 października 2017 at 15:23

  ale smieszne hahaha cioty w rurkach po wojsku dalej beda ciotami w rurkach

 • Ostra Jazda Reply

  23 października 2017 at 18:02

  Wiecie co akurat ja z 99 i mam w dupie czy trafie czy nie jak będzie trzeba to pojadę.Tylko powiedzcie nam dlaczego osoby które są jeszcze w latach nauki a nie skurwysyny które siedzą w domu po szkole i nic nie robią.Nam tylko jeden rok szkoły w dupe pójdzie jak dla mnie to bez sensu.Może ta cała służba ma sens jednakże w wieku od 22++ do 30 niech zapierdalają.Bo jak ostatnio widziałem 16 latek wjebał 24 latkowi więc jednak to raczej u starszych roczników będzie problem.Po drugie jesteśmy dziewczynami tak ale gimnazjum to tak naprawdę były lata które było można się nauczyć bicia i tak dalej.Byłem przez rok najsilniejszy i musiałem na to zapracować teraz usuneli gimnazja podstatówka i po tym odrazu licea i tak dalej.Teraz to mnie rozjebaliście ponieważ bez gimnazjów to dopiero będzie tragedia dzieciaki nawet nie będą mogli swojego trudnego okresu pobroić.W gimnazjach było można uciekać do sklepu na fajke po 5 a w podstawówce co te biedne dzieci zrobią.Skoro cały czas ci sami nauczyciele od dziecka takim będzie ciężko pogorszyć swoje zachowanie.Cieszcie się dalej ale nawet jak byście do tego wojska poszli to i tak młodsze roczniki by wam wjebały bo osotanio widziałem chłopaka geja z 28 lat miał może szaliczek jak dla pedzia i wgl.A po służbie to już wgl to my będziemy dla was biegać i napierdalać rusków bo takie nicponie jak wy potraficie tylko pisać.W rurkach chodzimy czy ja wiem wole dresy wygodniejsze ale jeansy jak trzeba gdzieś iść to zakładam.Więc tak nie piszcie ,że z nas zrobią mężczyznów bo osobiście bym większości z was wjebał.

 • Karolina Reply

  24 października 2017 at 18:44

  Witam, mój chlopak urodził się w 1993 roku, w czerwcu tego roku skończył 24 lata. Czy on tez zostanie powołany do Wojska?

 • Aff Reply

  30 października 2017 at 00:15

  Jestem ’98 i pójdę, Ale pedały w rurkach to właśnie Ci co się wypowiadają o nas, siedząc kurwa po szkole przed komputerem, na garnuszku u mamy rozpierajac fotel swoim tłuszczem z dupy. Wypowiadać się każdy może, lecz co mają umiejętności do ubrań?

 • Givsz Reply

  5 listopada 2017 at 16:20

  Ja akurat w wojsku nie byłem. Rocznik 1989. Uniknąłem wojska idąc na studia – to że z nimi nie dałem rady to inna bajka.

 • Piłkarz Reply

  11 grudnia 2017 at 16:14

  jak mam pytanko rocznik +1998 to znaczy że roczniki 2001 też idą czy niżej niż 1998

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register