Wraca temat Terkawki. Ten teren może dać impuls rozwojowy miastu

Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu, dwie duże firmy są zainteresowane inwestowaniem w Elblągu, na terenie tzw. Terkawki. Projekt nie jest nowy, był przygotowywany już w 2012 r. O tym terenie, jako istotnym dla rozwoju gospodarczego miasta mówił również Edmund Szwed.

Podczas posiedzenia komisji polityki regionalnej i promocji miasta urzędnicy miejscy informowali, że dwie duże firmy chcę inwestować w Elblągu. Teren, który biorą pod uwagę, to tzw. Terkawka. Obszar atrakcyjnie ulokowany przy drodze krajowej nr 7.

– Zaczyna się zainteresowanie tym kompleksem wśród potencjalnych inwestorów. Prowadzimy rozmowy z dwoma dużymi podmiotami, które są zainteresowane inwestycjami na tym obszarze. Nie jest to łatwy teren, bo jest podmokły i nie posiada uzbrojenia. Jest jednak bardzo ciekawy, bo jest przyległy do trasy S22. Takich terenów, o takim potencjale komunikacyjnym, brakuje w Polsce  – mówił Robert Rajkiewicz z Biura Wsparcia Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego.

Temat nie jest nowy, ponieważ już w 2012 r. były prezydent Grzegorz Nowaczyk widział potencjał tego terenu. Miasto planowało teren uzbroić i pozyskać inwestorów. Jednak ze względu na duże koszty takiej operacji, plan odsunięto w czasie.

Jak wówczas informował elbląski Ratusz, ponad 100 ha terenu inwestycyjnego Terkawka w Elblągu zostanie przeznaczone pod Centrum Usług Logistycznych. Rozpoczęło się nawet opracowywanie szczegółowej koncepcji zagospodarowania terenu, co pozwoliłoby prowadzić inwestycję w tej części miasta.

Dokumentacja przygotowywana była w ramach realizacji projektu Terkawka – kompleksowe przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w Elblągu. Miał być to pierwszy etap procesu, którego celem jest zagospodarowanie terenu z zyskiem dla miasta i elblążan.

– Opracowana dokumentacja pozwoli niebawem rozpocząć realizację inwestycji polegających na budowie dróg dojazdowych do terenów inwestycyjnych wraz z uzbrojeniem – informował magistrat.

Do tego tematu nie powrócił prezydent Jerzy Wilk. Jednak potencjał terenu Terkawki cały czas widział i widzi Edmund Szwed, który już w 2013 r. przedstawił śmiałą koncepcję budowy w tym miejscu terminalu usługowego.

– Jest to możliwe poprzez stworzenie terminalu elbląskiego. Na terenie Terkawki powstałaby integralna cześć terminalu elbląskiego – magazyny i powierzchnie magazynowo-składowe dla polskich i zagranicznych partnerów – wyjaśnia Edmund Szwed.

Edmund Szwed od czasu kampanii wyborczej w 2014 roku cały czas publicznie mówi o tym, w jaki sposób sprowadzić inwestorów do naszego miasta.

O projektach inwestycyjnych Edmunda Szweda, także o planach dla terenu Terkawki można przeczytać tu: http://edmund-szwed.com.pl/portfolio-item/terkawka/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register