Wróblewski kontra Wilk. Jak będzie wyglądała Rada Miasta?

Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście rozegra się dogrywka wyborcza w walce o urząd prezydenta miasta. Witold Wróblewski wygrał pierwszą turę, jednak zabrakło niewiele aby rozsądzić starcie wyborcze już teraz. Dlatego w drugiej turze zmierzy się z Jerzym Wilkiem.

Nieco w cieniu walki o prezydenturę miasta trwa bój o skład Rady Miasta. Tu zaś może wykrystalizować się bardzo ciekawa sytuacja. Pierwsze informacje z obwodowych komisji wyborczych mogą bowiem wskazywać na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie wygrało zdecydowanie tych wyborów. Prawdopodobnie nowa Rada będzie dość specyficzna, z dominującą rolą przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej i Zjednoczonej Prawicy (stosunek może być 12 do 10). Kilka mandatów z pewnością zdobędzie KWW Witolda Wróblewskiego.

Jednak na razie znamy wyniki z 57 spośród 62 obwodowych komisji wyborczych. Wynika z nich, że wybory do Rady Miasta wygrała Koalicja Obywatelska zdobywając 31,5 procenta głosów. Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 30,1 procenta. Trzecie miejsce przypada KWW Witolda Wróblewskiego – 23,6 procent głosów. SLD zdobyło 10,1 procent głosów. Kukiz 15 nie przekroczył progu wyborczego.

Oznacza to, że żadne z ugrupowań nie uzyska większości pozwalającej kontrolować Radę Miasta. Potrzebne będą koalicje wyborcze. Czy takie porozumienie będą jednak w stanie zawrzeć Platforma Obywatelska i KWW Witolda Wróblewskiego?

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register