Wszystko wskazuje na to, że gminą Milejewo będzie rządziła kobieta

Mariola Sznajder startująca z własnego komitetu wyborczego wyborców, jest o krok od postawienia „kropki nad i” i objęcia urzędu Wójta Gminy Milejewo. Dwa tygodnie temu, w pierwszej turze głosowania, zabrakło jej naprawdę niewiele głosów, aby już na tym etapie wygrać wybory. Przed II turą oficjalnie poparł jej kandydaturę Paweł Karabela.

O urząd Wójta Gminy Milejewo ubiegało się trzech kandydatów, startujących z własnych komitetów wyborczych wyborców: Mariola Sznajder, Paweł Karabela i Dariusz Dziąbkowski. Marioli Sznajder zabrakło niewiele głosów do zakończenia walki wyborczej już w I turze głosowania. Uzyskała wynik 48,16 procent głosujących.

Dlatego w II turze zmierzy się z Dariuszem Dziąbkowskim (28,59 procent), który nieznacznie wyprzedził Pawła Karabelę (23,2 procent).

Jednak, jeśli chodzi o sytuację w Radzie Gminy Milejewo właściwie wszystko jest już jasne. KWW Pawła Karabeli wprowadził 6 radnych, KWW Marioli Sznajder będzie posiadał 5 przedstawicieli, a Dariusz Dziąbkowski wprowadzi tylko 4 radnych.

Sytuacja na poziomie Rady Gminy już się krystalizuje. Mariola Sznajder zawarła porozumienie wyborcze z Pawłem Karabelą, co oznacza, że oba komitety będą ze sobą współpracowały, posiadając w sumie 11 radnych (na 15 radnych).

– W drugiej turze wyborów KWW Pawła Karabeli popiera KWW Marioli Sznajder. Wybór Marioli Sznajder na wójta Gminy Milejewo to gwarancja spełnienia programu wyborczego przygotowanego przez Pawła Karabelę. W Radzie Gminy Milejewo radni Komitetu Wyborczego Wyborców Pawła Karabeli wspólnie z radnymi Komitetu Wyborczego Marioli Sznajder pracować będą na rzecz Gminy Milejewo – poinformował na swojej stronie na facebooku Paweł Karabela.

Zawarte porozumienie potwierdza również KWW Marioli Sznajder.

– Paweł Karabela wraz z nowo wybranymi radnymi popierają naszą kandydatkę na Wójta Gminy Milejewo – Mariolę Sznajder. Dziękujemy za zaufanie i liczymy na owocną współpracę na rzecz rozwoju Naszej Gminy – czytamy na stronie tego komitetu wyborczego.

Oznacza to, że w przypadku praktycznie pewnego sukcesu wyborczego Marioli Sznajder będzie Ona dysponowała w Radzie Gminy wsparciem 11 radnych gminnych, co pozwoli nowej Pani Wójt na spokojne i komfortowe działanie na rzecz rozwoju Gminy Milejewo.

Inaczej ma się jednak sytuacja z ewentualnym zwycięstwem Dariusza Dziąbkowskiego (co raczej należy rozpatrywać w kategorii cudu przy tak dużej różnicy poparcia kandydatów w I turze). Wówczas jednak wójt Dziąbkowski mógłby liczyć na wsparcie jedynie 4 radnych gminnych z własnego komitetu wyborczego wyborców. Zwłaszcza, że wiele wskazuje na to, że z tym kandydatem o żadnym porozumieniu nie rozmawiają ani Paweł Karabela czy Mariola Sznajder.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register