Wybieramy buty do golfa na pierwszy turniej

W końcu przychodzi ten czas, kiedy zapisaliśmy się na pierwszy amatorski turniej golfowy. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a zatem z pewnością jeszcze przed wizytą na polu zrobimy przegląd naszych akcesoriów i ubioru. Spośród wszystkich tych elementów możemy wyróżnić jeden, który z pewnością doda nam przewagi w rozgrywce – mowa o butach do golfa. Jak wybrać te, które pozwolą nam osiągnąć niezły wynik w turnieju?

Przede wszystkim przyczepność buta do podłoża

Zacznijmy od tego, co dla wielu z nas może być najistotniejsze. Oczywiście mowa o przyczepności buta golfowego do podłoża. Za ten element odpowiadają spike’i – charakterystyczne kolce, które mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu.

Kolce zapewniają dużą przyczepność. Dzięki takiemu „uziemieniu” nawet najbardziej intensywne uderzenia nie będą w stanie wytrącić naszej postawy z równowagi. Coraz częściej jednak w profesjonalnych butach golfowych stosuje się specjalne wypustki, które zapewniają porównywalną stabilność na polu bez konieczności niszczenia trawy kolcami. To świetny wybór dla golfistów, którzy uprawiają także inne sporty i nie chcą każdorazowo inwestować w nowe obuwie. 

Odpowiednia amortyzacja stopy

Turniej golfowy to nierzadko wiele godzin spędzonych na polu, sporo ruchu i kilometry w nogach – to potrafi dać w kość nawet wytrawnym golfistom. Jednak znacznie łatwiej mają ci, którzy zainwestowali w odpowiednie buty do golfa Adidas wyposażone w wysokiej jakości wkładki amortyzujące.

Większość butów dedykowanych grze w golfa jest zaprojektowanych właśnie z myślą o optymalnej amortyzacji stopy. Jeśli więc wybieramy się na pierwszy turniej golfowy, nie zapomnijmy sprawdzić, czy nasze buty pozwolą nam wygodnie spędzić kilka następnych godzin.

Dostosujmy obuwie do pory roku i warunków atmosferycznych

Jak przygotować się do trudnych warunków atmosferycznych panujących na polu golfowym? Przede wszystkim wybrać buty, które cechują się wodoodpornością. To pozwoli nam spędzić kilka godzin na podmokłej lub wilgotnej od porannej rosy trawie bez ryzyka zamoczenia stóp.

Świetnym pomysłem jest także wybranie dodatkowej, ocieplanej pary butów golfowych na zimniejsze dni. Taki model zapewni odpowiedni komfort cieplny, dzięki czemu podczas turnieju skupimy się nie na naszych skostniałych stopach, a na możliwie jak najlepszym uderzeniu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register