“Wybuchowy” weekend elbląskich policjantów

W miniony weekend policjanci interweniowali 169 razy. 15 osób przewieziono do wytrzeźwienia. Było 13 kolizji i jeden wypadek. Policjanci z drogówki zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

W piątek (25.09.2020r.) policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu (granat moździerzowy) z czasów II Wojny Światowej. Niebezpieczna pamiątka została odnaleziona na dziedzińcu Galerii El w Elblągu. Zabrali ją saperzy z Braniewa. 

W sobotę (26.09.2020r.) na trasie W-527 (Pasłęk – Rogajny) doszło do wypadku, w którym ucierpiały dwie osoby. 23-latek jadący volkswagenem passsatem uderzył w przydrożne drzewo. Jechał prawdopodobnie za szybko i pod wpływem środków odurzających. Pobrano mu krew do analizy laboratoryjnej. Miał sądowy zakaz prowadzenia. Dwóch pasażerów trafiło do szpitala z obrażeniami ciała. Kierowca wyszedł z wypadku bez szwanku. Został zatrzymany do wyjaśnienia. 

W sobotę policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. 52-latek został zatrzymany przez kierowcę taxi, który przytrzymał pijanego do przyjazdu patrolu. Zdarzenie miało miejsce na na ulicy Kościuszki. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i kierował citroenem. Podziękowania dla kierowcy taxi. Postawa godna naśladowania.  

Z kolei w niedzielę (27.09.2020r.) w miejscowości Sąpy (gm. Młynary) policjanci zabezpieczali miejsce pożaru budynku gospodarczego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie. 

Ponadto policjanci z drogówki zbadali 232 kierowców pod kątem alkoholu. Zatrzymali 5 praw jazdy i 7 dowodów rejestracyjnych. Odnotowali 54 przypadki przekroczeń dopuszczalnych prędkości, w tym jedno 50+. Było także 13 niegroźnych kolizji. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register