Wychudzony pies pozostawiony na mrozie. Interweniowała policja

Policjanci z Pasłęka podjęli interwencję po zgłoszeniu od osoby, która przyszła do komisariatu policji. Informacja dotyczyła psa, którego właściciel przywiązał do budy. Zgłaszającą zaniepokoiło to, że pies jest wychudzony i przy tak dużym mrozie ma jako schronienie jedynie mizerną budę.

Policjanci, którzy podejmowali wczoraj interwencję po zgłoszeniu nt. złych warunków w jakich przebywa zwierzę, wezwali na miejsce przedstawiciela schroniska dla zwierząt. Ten miał ocenić czy pies może przebywać w takich warunkach. Interwencja zakończyła się sporządzeniem dokumentacji a także zabraniem zwierzęcia do Schroniska dla Zwierząt Psi Raj w Pasłęku. Sporządzana przez funkcjonariuszy dokumentacja trafi teraz do sądu, by ten ocenił czy pozostawienie psa w takich warunkach kwalifikuje to jako znęcanie się nad zwierzęciem.

Art. 35 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

  1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1–4

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.

  1. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register