Wyjaśnienie w sprawie asesor sądu w Braniewie

Zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Braniewie żona żołnierza została objęta kwarantanną 15.03.2020r., a nie 13.03.2020r jak podały niektóre media lokalne.

Przy tej okazji informuję o zakończeniu z dniem 27.03.2020r. kwarantanny pracowników Sądu Rejonowego w Braniewie, mających do dnia 13.03.2020r. bezpośredni kontakt z asesorem tego Sądu, tj. wymienioną wyżej osobą, u której następnie stwierdzono zakażanie COVID-19.

Przypomnę, że zatrudniona w Sądzie Rejonowym w Braniewie żona jednego z żołnierzy z Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód w Elblągu, poinformowała w poniedziałek 16.03.2020r. Prezesa Sądu Rejonowego w Braniewie o objęciu jej kwarantanną od niedzieli 15.03.2020r. Należy dodać, że wg informacji udzielonej przez p. asesor, jej mąż został objęty kwarantanną dzień wcześniej, tj. w sobotę 14.03.2020r., zatem p. asesor nie miała podstaw do niestawiania się do pracy w Sądzie w dniach poprzedzających.

W środę 18.03.2020r. okazało się, że p. asesor ma wynik pozytywny testu zakażenia koronawirusem. Tego samego dnia Prezes Sądu Rejonowego w Braniewie podał służbom sanitarnym listę innych pracowników tego Sądu, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, co skutkowało objęciem kwarantanną tych osób (ponad 30, blisko połowy obsady Sądu). Kwarantanna ta trwała 2 tygodnie od dnia ostatniego kontaktu z osobą zakażoną, tj. do piątku 27.03.2020r. włącznie. Co szczególnie istotne, przeprowadzone u osób poddanych kwarantannie testy wykluczyły zakażenie wirusem COVID-19. Wskazana wyżej pracownica, u której stwierdzono zakażanie, już 21.03.2020r. została wypisana ze szpitala, jednak oczywiście nie stawia się w pracy – przebywa w odosobnieniu.

Wyjaśniam jednocześnie, że w okresie opisanej wyżej kwarantanny pozostali zatrudnieni w Sądzie Rejonowym zabezpieczyli rozpoznawanie wszystkich spraw pilnych w takim samym zakresie, w którym postępowania tego rodzaju są prowadzone we wszystkich sądach okręgu elbląskiego.

Tomasz Koronowski

rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register