Wyjątkowy eksponat trafił do elbląskiego Muzeum

Zbiory Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu wzbogaciły się o niezwykły obiekt: album z 1915 roku, dokumentujący aktywność dawnego elbląskiego klubu wioślarskiego. Jak trafił do Muzeum?

Inicjatywa wyszła od administratorów facebookowej grupy Zdjęcia Elbląga, którzy wypatrzyli cenny nabytek na zagranicznym portalu aukcyjnym. W zorganizowaną przez nich zbiórkę pieniędzy zaangażowali się członkowie grupy oraz miłośnicy lokalnej historii. Zebrana kwota umożliwiła zakup albumu, w którym znajduje się ponad 100 historycznych zdjęć Elbląga, rzeki Elbląg i Kanału Elbląskiego, a także Krynicy Morskiej czy Gdańska. Na fotografiach można podziwiać między innymi nieistniejącą już zabudowę śródmiejską oraz tętniące życiem okolice rzeki.

17 grudnia administratorzy grupy Zdjęcia Elbląga, Pamela Jaworska, Artur Jaroszewski i Bartosz Skop oficjalnie przekazali album do zbiorów Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Wyjątkowe zdjęcia wkrótce będzie można podziwiać na wystawie, która być może zostanie zrealizowana w przestrzeni miejskiej.

Dyrektor Muzeum składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę wyjątkową inicjatywę.

Agnieszka Sławińska
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register