Wyłudził opłatę parkingową w Elblągu

41-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol policjantów dzielnicowych, chwilę po tym jak wyłudził od parkującej kobiety pieniądze za parking. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kwota, którą 41-latek zażądał od kobiety parkującej samochód na Placu Konstytucji w Elblągu, to 70 złotych. Mężczyzna podał się za parkingowego inkasenta zbierającego opłaty. Kobieta przekazała mu 100 złotych, a ten nie mógł wydać reszty więc poszedł rozmienić pieniądze.

Gdy wrócił czekał już na niego patrol policjantów dzielnicowych, którzy w tym rejonie pełnili służbę. 41-latek został zatrzymany za oszustwo. Podał się bowiem za pracownika parkingu, po to by wyłudzić pieniądze. Mężczyzna był znany policjantom. Wcześniej dokonywał podobnych czynów i był za nie karany. Dziś podczas przesłuchania usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli parkujemy auto a ktoś oferuje nam „popilnowanie” samochodu w zamian za opłatę lub też  zachęca nas opłaceniem pilnowania auta w zamian za nieporysowanie lakieru – zadzwońmy na policję. Nie można pozwalać na tego rodzaju praktyki. Jeżeli spotykamy się z taką próbą wezwijmy na miejsce patrol.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register