Wypadek autokaru wiozącego dzieci

Policja, służba medyczna, straż pożarna i Inspekcja Transportu Drogowego – wszystkie te instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, udzielały pomocy przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 591 przed Kętrzynem.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobówką nie upewniła się co do możliwości wykonania bezpiecznego wyprzedzenia ciągnika rolniczego i uderzyła w bok autobusu, powodując jego wjechanie do rowu. 18 osób zostało przewiezionych do pobliskich szpitali.

We wtorek (01.10.2019) około godz. 7:30 oficer dyżurny kętrzyńskiej komendy, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 591 w pobliżu miejscowości Wopławki (gm. Kętrzyn). Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca osobowym audi, jadąc w kierunku Kętrzyna od Srokowa, na prostym odcinku drogi nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego i uderzyła bokiem swojego pojazdu w bok autobusu, powodując jego wjechanie do rowu i wywrócenie na bok. Chwilę wcześniej autobus rejsowy jako pierwszy podjął manewr wyprzedzania, zarówno osobówki jak i ciągnika rolniczego.

W autobusie łącznie z kierowcą znajdowało się 31 osób. Według wstępnych ustaleń 18 zostało rannych (z czego 4 to osoby dorosłe). Na miejscu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Kętrzyna pracowali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, służb medycznych oraz Inspekcji Transportu Drogowego. W miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w miejscu zdarzenia została zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register