Wypadek gimbusa pod Ostródą. Sześcioro dzieci rannych

Sześcioro dzieci i dwoje dorosłych zostało przewiezionych do szpitala po wypadku autobusu szkolnego w Brzydowie w powiecie ostródzkim.

Jedno dziecko po wstępnych badaniach mogło wrócić do domu. Gimbusem ze Smykowa do Brzydowa jechało 35 dzieci i kilkoro dorosłych.  Z nieustalonych jeszcze przyczyn gimbus zderzył się czołowo z samochodem osobowym marki renault  i  wjechał w płot pobliskiego domu.

Na łuku jezdni doszło do zderzenia autobusu szkolnego z samochodem osobowym, którym kierowała kobieta. Okoliczności wypadku bada policja. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy dzieciom oraz kierującej pojazdem. Wszystkie dzieci zostały przeprowadzone do szkoły, która znajdowała się 400-500 metrów dalej. Działania już się zakończyły, a część dzieci została zabrana przez opiekunów do domu – relacjonuje kapitan Grzegorz Różański z Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Za wstępnych ustaleń policji wynika, że obrażenia uczestników wypadku nie zagrażają ich życiu. Badanie alkomatem wykazało również, że kierująca renault była trzeźwa.

Źródło: Radio Olsztyn
fot. Zdjęcie poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register