Wypadek na „siódemce”. Przewróciła się ciężarówka przewożąca kontener morski /zdjęcia/

Jak informują strażacy z Nowego Dworu Gdańskiego na drodze nr 7, na wysokości Kmiecina doszło do nietypowego wypadku. Przewróciła się ciężarówka, która przewoziła potężny kontener morski.

– Chwile po godzinie 14.00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego kontener morski na wysokości miejscowości Kmiecin, droga objazdowa trasy nr 7. Ruch w tym miejscu jest zablokowany policja wyznaczyła objazd przez Nowy Dwór Gdański. Na miejscu zdarzenia pracują trzy zastępy z JRG Nowy Dwór Gdański jeden zastęp z OSP Nowy Dwór Gdański policja oraz ZRM – informuje Straż Pożarna z Nowego Dworu Gdańskiego

Kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, co doprowadziło do utraty panowania nad pojazdem.

– Następnie w wyniku gwałtownego skrętu, wyładowana skrzynia ładunkowa (kontener morski) na ciągniku siodłowym przewróciła się. Ekipa pogotowia przetransportowała kierowcę na obserwację do pobliskiego szpitala – mówi asp. Sztab. Sebastian Białachowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gd.

fot. OSP Nowy Dwór Gdański

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register