Wypadek pociągów w Braniewie. Winny pijany maszynista!

Kara nawet do 3 lat za naruszenie bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz prowadzenie pojazdu kolejowego pod działaniem alkoholu grozi maszyniście, który spowodował wypadek kolejowy na jednej z braniewskich ramp kolejowych. W wyniku zderzenia dwóch składów pociągów obrażenia doznał jeden z ustawiaczy. Kierujący lokomotywą był nietrzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Zgłoszenie o wypadku kolejowym na terenie rampy kolejowej jednej z firm przeładunkowych w Braniewie dyżurny Policji otrzymał przed północą w miniony piątek (28 lipca). Zgłaszający poinformował, że doszło do zderzenia dwóch składów pociągu, a jeden z kierujących lokomotywą znajduje się najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 46-letni mieszkaniec gm. Jeziorany, kierujący składem pociągu towarowego i pchając lokomotywą dziewięć pustych wagonów towarowych typu węglarka uderzył w lokomotywę drugiego składu. W wyniku zderzenia z torów wpadły dwa wagony oraz uszkodzony został zbiornik od paliwa.

W trakcie dalszych czynności funkcjonatiusze stwierdzili, że kierujący lokomotywą w chwili zdarzenia był nietrzeźwy – miał ponad 0,5 promila alkoholu. Ponato w związku z ww. zderzeniem pojazdów kolejowych jedna osoba – ustawiacz, doznała urazu przedramienia.

Postępowanie w sprawie wypadku oraz kierowania pojazdem kolejowym w stanie nierzeźwości prowadzi braniewska jednostka policji.

źródło: Policja Braniewo.
fot. zdjęcie poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register