Wyrzucił śmieci na Modrzewinie. W workach były pisma z jego adresem

We wtorek do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie o zaśmieconym terenie na Modrzewinie. Osoba zgłaszająca spacerując z psem natknęła się na bardzo nieprzyjemny widok.

Strażnicy przybyli na miejsce i stwierdzili odpady różnego pochodzenia, jak butelki plastikowe po napojach, makulaturę, opakowania po środkach chemicznych czy faktury i pisma urzędowe adresowane na domniemanego sprawcę zaśmiecenia.

Funkcjonariusze straży miejskiej na podstawie danych zawartych w znalezionych dokumentach dotarli do mężczyzny, który popełnił to wykroczenie. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz otrzymał zobowiązanie do uprzątnięcia nieczystości, których w nieodpowiedni sposób pozbył się na Modrzewinie.

Straż Miejska przypomina, że zanieczyszczanie czy zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, placu, ogrodu, trawnika lub zieleńca podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń. W przypadku skierowania sprawy do sądu należy liczyć się z surowszymi konsekwencjami karno – administracyjnymi, a nawet karą grzywny do 5000 złotych.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

odpady

odpady

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register