Wyrzucił z samochodu stare opony. To jednak nie wszystko…

Policjanci z Elbląga interweniowali wobec 65-letniego kierowcy, który wyrzucił z samochodu stare opony. Okazało się, że mężczyzna przyjechał nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania. Badanie wykazało u niego 1.6 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwym, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za zaśmiecanie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Interwencja miała miejsce w miniony czwartek (24 sierpnia 2023 roku). Policjanci patrolujący ulicę Skrzydlatą w Elblągu zauważyli mężczyznę, który z bagażnika swojego mercedesa wyjmuje, a następnie wyrzuca do rowu stare opony.

Od razu podjęli interwencję i ukarali go mandatem w wysokości 500 zł. To nie wszystko. Mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Zbadali go. Okazało się, że przyjechał nietrzeźwy. Urządzenie wskazało 1,7 promila. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci przypominają. Zużyte opony mieszkańcy mogą przekazać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Mazurskiej. 

Więcej informacji na stronie: http://zuoelblag.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register