Wysiadam z pociągu a tu ciemno! To miasto czy wieś?

Nasze miasto nie należy do najlepiej oświetlonych. Podobnie sytuacja wygląda na dworcach PKP i PKS. O swoich spostrzeżeniach poinformowała nas nasza Czytelniczka, która pyta: czy Elbląg to miasto czy już wieś?

Kobieta napisała do nas po tym, gdy pewnego dnia do pracy musiała dojechać pociągiem. Po powrocie do Elbląga, wieczorem, zaskoczyła ją panująca ciemność na dworcu.

„Zazwyczaj do pracy w Gdańsku dojeżdżam samochodem, ale w tym tygodniu musiałam korzystać z podróży koleją. O ile same podróże były nawet przyjemne bardzo zastanawia mnie zarządzanie naszymi dworcami PKP i PKS. Codziennie byłam na dworcu w Elblągu rano i wieczorem. Zazwyczaj przed 19 byłam na stacji PKP i tutaj pojawiło się moje zdziwienie. Wysiadam z pociągu a tu ciemność… Na peronach, pod wiatami palą się pojedyncze lampy (może pięć?). Czy to jest normalne, że w ponad 100-tysięczym mieście oświetlenie na stacji wygląda jak na wsi? – pisze kobieta. – Może się za mocno czepiam, ale to dziwne, jak konduktor musi świecić latarką na stacji bo nic nie widać. O tej godzinie już jest dawno po zachodzie słońca więc nie ma mowy o częściowym oświetleniu.

Mało tego, wracając przechodziłam przez nasz dworzec PKS. Tam to już egipskie ciemności. Stanowiska ciemne, budynek dworca nieoświetlony, w środku nie pali się światło. Ludzi stoją i czekają na autobusy w ciemnościach.

Może Państwo byliby w stanie coś zdziałać. Pewnie chodzi o oszczędności, ale bez przesady. Są rzeczy, na których nie powinno się oszczędzać. To wstyd, że w takim mieście oszczędza się na oświetleniu…”

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register