Wyszedł ze sklepu z kartonem whisky…zapomniał zapłacić. To nie pierwszy jego wyczyn

28-latek z jednego ze sklepów monopolowych wyniósł karton whisky o wartości 1500 złotych. Policjanci ustalili, że alkohol zaraz po kradzieży sprzedał. To jednak nie jedyna kradzież na koncie tego mężczyzny.

Zdarzenie miało miejsce na początku kwietnia w jednym ze sklepów z alkoholami na terenie Elbląga. 28-latek przyszedł do sklepu w jednym celu. Było nim wyniesienie kartonu z drogim alkoholem. Co zaplanował to uczynił. Pozyskany w ten sposób alkohol sprzedał. To jednak nie jedyna kradzież jakiej dopuścił się mężczyzna.

Ma on na swoim koncie dwie kradzieże ze sklepu samoobsługowego w galerii handlowej. Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem udowodnili mu kradzież butów oraz odzieży sportowe. Ich wartość wyceniono na 1000 złotych. Sprawca kradzieży zapomniał najprawdopodobniej, że w obu miejscach które wybrał na dokonanie przestępstwa znajdował się monitoring.

– Policjanci przeglądając nagranie od razu rozpoznali notowanego 28-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa, odbywał też karę pozbawienia wolności. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny przewiduje za taki czyn karę do 5 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register