Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu

Od 18-go do 20-go września Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu gościć będzie kilkudziesięciu muzealników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Danii, Szwecji i Finlandii.

Elbląskie Muzeum zamyka obecnie projekt: „Z Muzeum w przyszłość. Modernizacja Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu – etap II”. Dzięki uprzejmości Marszałka Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i wsparciu finansowemu Samorządu, Muzeum przygotowało konferencję naukową na temat stosowania w muzealnictwie najnowszych technologii.

 

 

Gośćmi konferencji są członkowie dwóch organizacji zrzeszających muzea z krajów nadbałtyckich: Network of Museums in the Baltic oraz The Association of the Castles and Museums in Baltic Sea. Tradycyjnie każdego roku każda z grup spotyka się w szerokim gronie swoich własnych członków podczas roboczych posiedzeń, z którymi zwykle związane są konferencje naukowe oraz zwiedzanie regionu, w którym odbywa się spotkanie. W związku z finalizacją elbląskiego projektu po raz pierwszy obie grupy spotkają się wspólnie.

W ramach konferencji o takim samym, znaczącym tytule, tj. „Z muzeum w przyszłość”, zaprezentowane zostaną wyniki realizacji bieżącego projektu oraz projektu „Muzea ponad granicami” zrealizowanego w latach 2012-2014 wraz z Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie w ramach programu Litwa-Polska-Rosja. Goście konferencji przedstawią też najnowsze działania w swoich muzeach. Na zakończenie konferencji, co jest zwyczajowym i programowym działaniem obu stowarzyszeń, podjęte zostaną deklaracje związane ze wzajemną promocją uczestniczących instytucji. Obowiązkowym punktem spotkania jest oczywiście zwiedzanie naszego miasta.

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Materiał nadesłany

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register